Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Francúz Djerič sa už v prešovskom Tatrane zviditeľnil

Ognjen Djerič zaťažil konto Izvidaču tromi gólmi. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 14. feb 2019 o 12:09

V súbojoch neuhýba, strieľa góly, zbiera aj vylúčenia.

PREŠOV. V domácej TATRAN handball arene slovenský šampión Tatran Prešov v tomto roku dominuje.

Po extraligových výhrach nad Novými Zámkami i Šaľou, zvíťazil aj v stretnutí pätnásteho kola SEHA Gazprom ligy nad Izvidačom Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Ljubuški v Prešove v úvode štípali

Rola favorita zápasu podľa postavenia v tabuľke pripadla jednoznačne slovenskému majstrovi.

Tatran Prešov je i po výhre nad Izvidačom Ljubuški na piatom mieste za bieloruským Meškovom Brest len vinou horšieho skóre.

Nuž a hosťom z BaH ostala aj po pätnástom kole pozícia posledného. Lenže, Izvidač aj v THA potvrdil, že dokáže hrať vyrovnane aj s omnoho silnejšími súpermi.

Nie náhodou v tejto sezóne iba o gól podľahol Metalurgu Skopje, vyhral nad Železničarom Niš a v Záhrebe sa takmer postaral o senzáciu, hoci napokon na pôde chorvátskeho majstra a účastníka Ligy majstrov prehral o jediný gól.

Aj v Prešove zverenci Maria Bjeliša „štípali“.

Šestnásť minút s favoritom držali krok. Za stavu 6:6 domáci odskočili hosťom na rozdiel šiestich gólov.

Tatran mal do samého konca herne jasne naviac, no Izvidač sa len tak ľahko nepoddával a párkrát úspešne kontroval. Bližšie ako na rozdiel štyroch gólov sa však nedostal.

Atmosféra v THA ho fascinuje

Štvrtý zápas v drese Tatrana Prešov odohral pivot Ognjen Djerič.

Odchovanec francúzskeho St. Raphael, niekdajší juniorský reprezentant trikolóry prišiel na Slovensko po kratšom pôsobení v katarskom Al Rayyan.

„Z Kataru som vhupol do zápasového diania v Tatrane takpovediac rovnými nohami. Nebolo ľahké hneď ukázať, čo vo mne vlastne je. Prvý zápas, pre Prešov veľmi dôležitý, som odohral v chorvátskych Našiciach, kde sme ale prehrali. Potom prišli dva zápasy v slovenskej extralige a naostatok súboj s Izvidačom. Myslím, že v tých troch ostatných stretnutiach som už bol na ihrisku viac viditeľný. Viac som už chápal trénerove zámery, zvykal si na nových spoluhráčov, na nový herný systém. Doma sme všetko vyhrali, takže dúfam, že takto to pôjde aj naďalej,“ rozhovoril sa po stredajšom zápase s Izvidačom Ljubuški v rodnom jazyku svojich rodičov, ktorí žijú vo Francúzsku, ale korene majú v bývalej Juhoslávii.

A dodal aj niečo na adresu prešovského publika: „Pravda, hľadisko THA nebolo zaplnené, no atmosféra ma tu fascinuje. Milujem publikum, ktoré žije so svojím mužstvom. Keď som dal svoj prvý gól v drese Tatrana proti Novým Zámkom, ľudia mi dlho tlieskali. Zistil som, že tunajší fanúšikovia vedia oceniť každú vydarenú akciu, počnúc zákrokmi brankárov. Nuž a v takomto prostredí, v takej výbornej partii hráčov sa cítim ozaj výborne a za šancu hrať v tomto majstrovskom klube som vďačný. Samozrejme, svojimi, verím, že postupne sa zlepšujúcimi výkonmi, aj ja prispejem k jeho ďalším úspechom.“

Pivot s temperamentnou náturou

Djerič nie je žiadny drobček. Meria dva metre, váži stotrinásť kíl. A na ihrisku nie je ani žiadna „ovečka“. V súbojoch vie potvrdiť, avšak aj ísť za hranicu dovoleného.

Napríklad v Našiciach z troch dvojminútových trestov dva šli na jeho vrub. Naostatok doma s Ljubuškami mal Prešov jediného vylúčeného, Djeriča...

„Narodil som sa síce vo Francúzsku, avšak možno trochu viac temperamentnejšiu náturu som azda zdedil po mojich rodičoch z Balkánu. Som určite typom, ktorý sa vie popasovať s rôznymi situáciami v živote, ale aj na ihrisku. Chcem sa stále posúvať dopredu, stáť nečinne na jednom mieste, to nie je pre mňa.“

Djerič ešte pridal: „Iste, v zápase súbojov na ihrisku sa dostanem neraz aj za čiaru. Nikdy ale nie zákerne a už vôbec nie s úmyslom nejakým spôsobom ublížiť protihráčovi. Ak ale nie fér sa ide po mne, či mojich spoluhráčoch, nemám problém pritvrdiť. Nakoniec, hádzaná je tvrdý, kontaktný šport, ktorý ľudia majú radi. Čo sa týka moje adaptácie v tíme, myslím, že som sa o čosi posunul. Herný systém Tatrana môjmu naturelu celkom vyhovuje. Pravda, v každom zápase sme mali lepšie i slabšie fázy. To je ale normálne. Podľa mňa sa ale toto mužstvo formuje vcelku sľubne a myslím, že jeho ešte lepšie časy určite prídu.“

SHE i MOL liga v rovnakom čase

V sobotu čaká Tatran Prešov ďalší súťažný zápas.

V rámci tretieho kola nadstavbovej časti skupina A o 1. až 6. miesto, privíta obhajca majstrovského titulu v THA od 18. hodiny MHK Piešťany.

V tom istom čase, v sobotu šestnásteho o osemnástej hodine sa začne v ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej v Prešove zápas 16. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok ŠŠK Prešov – Slavia Praha.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.