Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Francis odmietol ponuku Caroliny na post vo vedení zámorského klubu

TASR|1. sep 2004 o 13:59

Raleigh 1. septembra (TASR) - Kanadský hokejový veterán Ron Francis odmietol ponuku svojho bývalého tímu zámorskej NHL Carolina Hurricanes na post, na ...

Raleigh 1. septembra (TASR) - Kanadský hokejový veterán Ron Francis odmietol ponuku svojho bývalého tímu zámorskej NHL Carolina Hurricanes na post, na ktorom by v klube zodpovedal za prácu s mládežou.

Štyridsaťjedenročný center sa ešte nerozhodol, či bude pokračovať v hráčskej kariére alebo zámorské klziská definitívne opustí. "Ešte som sa úplne nerozhodol, čo plánjem podniknúť. Ak by som aj skončil s aktívnou činnosťou, nemyslím si, že teraz je správny čas vstúpiť do prostredia funkcionárov," vyhlásil fenomenálny útočník.

Francis sa po šiestich rokoch v Caroline v poslednej sezóne presťahoval do Toronta, s ktorým chcel na sklonku kariéry bojovať o Stanleyho pohár, no v play off ukončili Maple Leafs svoju púť už v konferenčnom semifinále. Po 1. júli sa stal neobmedzeným voľným hráčom, dosiaľ však o jeho služby neprejavil záujem žiadny ďalší klub z profiligy. Skúsený center je s 1798 bodmi štvrtým najproduktívnejším hráčom v histórii NHL, v historických tabuľkách zámorskej súťaže figuruje i na treťom mieste v počte odohraných zápasov (1791) a druhej priečke v počte získaných asistencií (1249).

ms

Súvisiace články