Fortunaligový nováčik začína letnú prípravu

Marek Trávniček. Generálny manažér Tatrana sa vyjadril k aktuálnym témam.
Marek Trávniček. Generálny manažér Tatrana sa vyjadril k aktuálnym témam. (Autor: Daniel Dedina)
_novy|22. jún 2016 o 00:00

Jedenásť dní dovolenky a dvadsaťtri dní prípravy. To sú základné časové údaje hráčov Tatrana Prešov.

Jedenásť dní dovolenky a dvadsaťtri dní prípravy. To sú základné časové údaje, ktoré vyplnia hráčom Tatrana Prešov obdobie od postupu z druhej ligy do štartu nového ročníka Fortuna ligy. Prvá spomínaná fáza pominula, nastáva čas na poctivú tréningovú zaberačku.

PREŠOV. Euforické obdobie spôsobené oslavami postupu sa skončilo, nastáva režim tvrdej prípravy. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov počnúc dnešným dňom vstupujú do tréningového procesu na nový súťažný ročník.

Veľa času naň do začiatku fortunaligovej sezóny mať nebudú, úvodné kolo je na programe už 16. júla. O to svedomitejšie budú musieť zverenci trénerského dua Varga – Karaffa k jednotlivým dávkam pristupovať.

Začiatok prípravy na obnovené účinkovanie Prešovčanov v najvyššej slovenskej súťaži bol zároveň pádny dôvod na dialóg s Marekom Trávničkom, generálnym manažérom 1. FC Tatran.

O POSTUPE

Od chvíle, keď vaše mužstvo spečatilo postup do Fortuna ligy, uplynuli už takmer dva týždne. Pominul prvotný radostný ošiaľ?

„Dá sa povedať, že áno. So smiechom poviem, že u mňa to pominulo už po pár minútach. Od tej chvíle sme si totiž naplno začali uvedomovať, čo všetko bude potrebné vykonať do začiatku nového ročníka. Nastavenie DOXXbet ligy smerom k Fortuna lige je dosť nešťastné, pretože jednotlivé termíny sú doslova šibeničné. Prakticky okamžite sme museli podať prihlášku, vyplniť papiere na licenčné konanie a riešiť množstvo ďalších vecí. Nehovoriac o tom, že toto všetko je len jedna stránka veci. Ešte dôležitejšie je nastaviť všetky záležitosti tak, aby sme v najvyššej súťaže uspeli zo športového hľadiska.“

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa
Nachádzate sa tu: