Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Fortuna vlaňajšie prvenstvo neobhájila

Sportnet|Publikované 5. feb 2009 o 23:00

ROŽŇAVA. Posledným športovým podujatím, ktoré má už pevné miesto v kalendári podujatí v rámci Dní mesta Rožňava, je aj halový futbalový turnaj

bývalých hráčov O pohár primátora a tento rok prebiehal už 24. ročník s medzinárodnou účasťou. Okrem domácich mužstiev Old Boys a FC Fortuna sa ho tradične zúčastnili i celky z Maďarska Bélapátfavla a Salgótaryán.

Dramatické finále

Posledné stretnutie bolo vlastne malým finále, keďže Bélapátfalva ako i domáca Fortuna svoje prvé dva zápasy vyhrali a do vzájomného súboja nastupovali bez prehry. Obaja finalisti začali opatrne a neskôr boli domáci útočnejší. Stačilo však iba jediné zaváhanie a brankár Plačko inkasoval gól do šatne. Po prestávke domáca Fortuna najprv skóre vyrovnala a ujala sa i vedenia. Hostia neskôr v priebehu jednej minúty otočili výsledok vo svoj prospech a po siedmykrát sa stali víťazmi turnaja pred obhajcom titulu Fortunou. Old Boys si po jedinom víťazstve nad Salgótaryánom vybojovali konečné tretie miesto a druhý maďarský zástupca skončil bez bodu na štvrtej priečke.

Na turnaji vyhodnotili i najlepšieho strelca, ktorým sa stal Karol Kotváč (Fortuna) so 6 gólmi a obhájil tak vlaňajšie prvenstvo. Historickú tabuľku strelcov vedie však naďalej Miro Golenya, ktorý v roku 1993 strelil celkom 18 gólov a o štyri roky neskôr 10 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhodnotený Ivan Plačko z mužstva Fortuny a na turnaji nechýbal ani najstarší účastník Ján Ogurčák (68), brankár Old Boys.

Bude 25. ročník posledný?

Organizátori uvažujú o ukončení tohto turnaja veteránov a budúcoročný 25. ročník by mal byť posledným. "Roky pribúdajú, starneme, a preto sme po minuloročných skúsenostiach pristúpili opäť k redukovaniu zúčastnených mužstiev na štyroch účastníkov. Veď odohrať systémom každý s každým, čiže tri stretnutia, je vzhľadom na vek dostačujúce. V poslednom období sa nám káder zúžil z trinástich hráčov na sedem a pre zranenia už nenastupujú ani Viktor Baláž, J. Lukáč, L. Dávid a Vojtech Baláž. Preto by na rok jubilejný ročník mal dať bodku za štvrťstoročným obdobím organizovania tohto vydareného podujatia s medzinárodnou účasťou," povedal Ján Lukáč, hráč Fortuny a člen organizačného výboru.

Výsledky: Old Boys - Bélapátfalva 0:5 (0:3), Fortuna - Salgótaryán 6:1 (2:1), Old Boys - Fortuna 2:5 (1:3), Bélapátfalva - Salgótaryán 5:2 (3:0), Old Boys - Salgótaryán 2:1 (1:0), Fortuna - Bélapátfalva 2:3 (0:1)

1. Bélapátfalva330013:99

2. Fortuna320113:66

3. Old Boys31024:113

4. Salgótaryán30034:130

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.