Červená karta, penalta. Po výhre Slovana sa diskutovalo o dvoch momentoch

Slovan vyhral 2:0. (Autor: TASR)
Ivan Mriška, TASR|1. aug 2021 o 00:50

Do Slovana by sa mohol vrátiť slovinský kanonier Andraž Šporar.

BRATISLAVA. V poslednom čase nevídaný jav. Na ihrisku sa v drese Slovana Bratislava predstavilo až osem slovenských futbalistov.

Majster podal v zápase 2. kola Fortuna ligy proti AS Trenčín solídny výkon. Pomohli mu však dva kľúčové momenty.

V 55. minúte uvidel druhú žltú a následne červenú kartu Trenčan Samuel Lavrinčík, ktorý podľa rozhodcu Erika Gemzického zasiahol jedného z hráčov Slovana rukou do tváre.

Ruka alebo koleno?

Po zápase sa diskutovalo aj o momente zo 60. minúty, po ktorom Vladimír Weiss otváral skóre z pokutového kopu.

O penalte rozhodol systém VAR, videorozhodca posúdil, že Trenčan Reuben Yem zahral pri obrannom zákroku v šestnástke rukou. Podľa niektorých záberov však loptu vyrážal kolenom.

„Ťažko sa mi to teraz hodnotí, musím si tie zábery pozrieť. Červená karta nás pribrzdila, inak sme podali dobrý výkon,“ hovoril pre TV Dajto tréner Trenčína Peter Hlinka.

Tento moment sa ukázal ako kľúčový. Ibrahim Rabiu o niekoľko minút našiel milimetrovo Jaromíra Zmrhala, ktorý tvrdou strelou rozhodol o výsledku zápasu - 2:0.

Kouča Trenčína najviac mrzeli nevyužité šance, inak bol s výkonom svojich hráčov spokojný.

Prehrali sme síce 0:2, ale ukázali sme, že naše mechanizmy začínajú fungovať. Proti favoritovi ligy sme ukázali ofenzívnu kvalitu. Zápas ovplyvnilo vylúčenie a pokutový kop, aj v početnej nevýhode sme mali akcie, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca.

Začiatok druhého polčasu bol v našej réžii, žiaľ, finálna fáza nebola optimálna. V závere sme sa snažili vyťažiť maximum, ale súper si to už ustrážil, uviedol Hlinka.

Weiss starší na lavičke chýbal

Vladimír Weiss starší na lavičke Slovana absentoval zo zdravotných dôvodov.

Mužstvo viedol asistent Boris Kitka, ktorý prezradil, že Weiss má po návrate zo Švajčiarska vysoké teploty a pred zápasom tretieho predkola Európskej ligy na Gibraltáre proti Lincoln Red Imps chce zabrániť prípadnému šíreniu vírusového ochorenia.

Môžeme byť spokojní, získali sme to, čo sme chceli. Naša hra však nebola úplne optimálna. Prvý polčas nebol zlý, potom sme boli pasívni. Vedeli sme, že Trenčín bude silný na lopte.

V defenzívnej fáze sme boli veľmi málo pohybliví, nedokázali sme súpera dostať pod tlak,“ povedal po zápase Kitka.

Priznal, že zápas ovplyvnila červená karta, po ktorej sa jeho tím dostal do vedenia.

„Po vylúčení mi chýbal z našej strany väčší hlad po ofenzíve. Aj diváci si priali, aby sme strelili viac gólov súperovi, ktorý hral o jedného menej,“ dodal.

Hovorí sa o návrate Šporara

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa hovorilo o možnom návrate Andraža Šporara do Slovana Bratislava. Slovinský kanonier by do Bratislavy mohol prísť na hosťovanie zo Sportingu Lisabon, kde odišiel za šesť miliónov eur, no výraznejšie sa nepresadil.

„Je to jedna z možných alternatív. Máme ich viac, ale hľadáme tú najvhodnejšiu. Záleží na tom, ako sa rozhodneme. Aby to malo pre klub a hráča zmysel,“ prezradil.

Slovinec pôsobil v Bratislave dva roky od januára 2018. V 78 zápasoch nastrieľal šesťdesiat gólov.

„Vieme, v akom sme stave. Máme záujem o každého kvalitného hráča. Verím, že na jeseň zostaneme v troch súťažiach. Z tohto pohľadu je sedemnásť - osemnásť hráčov málo,“ uzavrel Kitka.