Pavol Spál|27. feb 2021 o 21:30

Trnava pod Gašparíkom iba vyhráva.

BRATISLAVA. Ihneď spoznáte, skadiaľ pochádza. Hovorí tvrdo. Michal Gašparík (39 r.) má typický trnavský prízvuk, aj keď ho už trochu stráca a do médií hovorí mäkšie.

Jeho otec rovnakého mena bol tiež známy trnavský futbalista. Aj junior Michal má DNA Spartaka.

V Trnave sa narodil a vyrástol v kultovom klube. V prvej lige strieľal góly. Do Trnavy sa dvakrát vrátil ako hráč a pred piatimi rokmi už ako tréner mládeže.

Koncom roka viedol v Trnave výber do 19 rokov a od nového roka skočil rovno do prvého tímu, keď nahradil Norberta Hrnčára.

"Som doma, v meste ma každý pozná, takže tlak tam je. Na druhej strane si myslím, že môže byť moja obrovská výhoda, že trnavské prostredie dokonale poznám. Nemalo by ma nič prekvapiť," vravel nedávno v rozhovore pre Sportnet.

Trnava iba vyhráva

Trnave sa pod vedením nového trénera zatiaľ darí. Štyri zápasy, štyri víťazstvá. To na začiatok sotva niekto čakal.

Spartak v najväčšom hite 21. kola Fortuna ligy zdolal Žilinu 2:1.

"Naše nastavenie bolo celý týždeň také, že sme si boli takmer istí, že vyhráme. A to sa aj podarilo," priznal Gašparík v rozhovore pre RTVS.

Trnava zdolala Žilinu po takmer piatich rokoch, keď predtým na ňu nenašla recept až v trinástich zápasoch za sebou.

Väčšinou prehrávala. Neraz hanebne, o čom svedčia výsledky 0:6 a 0:7. Trnava sa pod Gašparíkom konečne zbavila žilinskej traumy.

Hrdinom bol dvojgólový Yusuf

"Žilina má pritom kvalitu, sú to šikovní chalani, ktorí dokážu každého zatlačiť," pochválil súpera Gašparík.

Hrdinom zápasu bol Nigérijčan Bamidele Isa Yusuf, ktorý si na drese píše iba jednoducho Dele. Len 19-ročný útočník strelil oba góly.

Hostia skorigovali iba gólom Javorčeka zo 40. minúty, nepomohlo im ani vylúčenie domáceho obrancu Kristiána Koštrnu v 58. minúte.

"Červená karta bola správna, to sa stáva. Tím však dobre zareagoval a bránil kvalitne," tešil sa Gašparík.

Spartak sa vyšvihol v tabuľke o bod na tretie miesto, Žilina spadla na štvrté.

Domov»Futbal»Slovensko»Má to pravé DNA. Trnava oslavuje s mužom, ktorého každý v meste pozná