Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Forsberg videl v prvom zápase ešte rezervy

Tridsaťsedemročný útočník si obliekol dres s číslom 21. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. feb 2011 o 16:05

Švédsky hokejista Peter Forsberg sa v piatok večer vrátil na zámorské klziská, keď nastúpil na svoj prvý zápas NHL od sezóny 2007/2008 proti Columbusu.

Forsberg nastúpil na ľavom krídle útoku centra Matta Ducheneho, pravým krídelníkom bol Milan Hejduk. Tréner ho označil za najlepšieho na ľade.

COLUMBUS.

Návrat hviezdneho krídeníka sa musel o pár dní oddialiť, keďže pre chýbajúce americké pracovné povolenie musel vycestovať do Kanady a vybaviť všetky potrebné formality.

Forsberg v piatok nastúpil na ľavom krídle útoku centra Matta Ducheneho, pravým krídelníkom bol Milan Hejduk. Populárny "Foppa" trénoval s Coloradom od 22. januára, zmluvu podpísal 6. februára.

"V súbojoch jeden na jedného som mal problémy. V úvode som cítil, že rýchlostne nestačím. Postupne sa to zlepšovalo," povedal po zápase Forsberg.

Tridsaťsedemročný útočník si obliekol dres s číslom 21, v zápase odkorčuľoval 17:38 min a do štatistík si počas 22 striedaní pripísal jednu strelu, dva bodyčeky a dva mínusové body. Colorado v Columbuse prehralo 1:3.

Hejduk: Robil to, čo v minulosti

"Bolo pekné ho opäť vidieť na ľade. Bol opäť silný na puku, robil veci, ktoré pravidelne ukazoval aj v minulosti," vyjadril sa Čech Milan Hejduk.

"Hral som vo formácii s dvoma výbornými hráčmi. Možno niekedy som mohol namiesto držania puku im prihrať. Navzájom sa učíme a postupne sa budeme zlepšovať. Bojovali sme, skúšali sme striedať, prehrali sme však a nemôžeme byť spokojní," uviedol Forsberg a doplnil: "Musím na svojom výkone ešte popracovať. Bol to iba jeden zápas, dúfam, že to bude stále lepšie a lepšie."

Colorado prehralo šesťkrát v rade a s postupom do play-off sa dostalo do problémov. "Bez debaty bol dnes našim najlepším hráčom. Snažil sa o krátke striedania. Hral veľmi dobre, vybral sa správnym smerom," povedal na Forsbergovu adresu tréner Avalanche Joe Sacco.

Dvojnásobný olympijský víťaz (1994, 2006) i majster sveta (1992, 1998) hral súťažne naposledy v predchádzajúcej sezóne, keď nastúpil na 23 zápasov za svoj materský klub MODO v rodnom Örnsköldsviku.

Napokon sa tento držiteľ Stanleyho pohára 1996 a 2001 dostal aj do švédskej nominácie na ZOH 2010 vo Vancouveri, kde však s "troma korunkami" skončil vo štvrťfinále proti Slovensku.

Súvisiace články