Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Forsberg sa vráti na ZOH v Salt Lake City, centrovať Näslunda a Sundström

TASR|24. sep 2001 o 13:06

New York 24. septembra (TASR) - Návrat švédskej hokejovej hviezdy Petra Forsberga, ktorý sa rozhodol vynechať blížiacu sa sezónu v NHL, sa možno uskutoční ...

New York 24. septembra (TASR) - Návrat švédskej hokejovej hviezdy Petra Forsberga, ktorý sa rozhodol vynechať blížiacu sa sezónu v NHL, sa možno uskutoční už na ZOH 2002. Podľa krídelníka Vancouveru Markusa Näslunda by mohli na turnaji v Salt Lake City opäť obnoviť spoluprácu z juniorských čias a hviezdne duo by mohol na pravej strane útoku doplniť Niklas Sundström.

"Nič síce nepotvrdil, ale povedal, že obnovenie nášho útoku by ho veľmi potešilo. Takže uvidíme. Osobne by ma prekvapilo, ak by na olympiáde nehral," uviedol kapitán Canucks, ktorý sa ešte zotavuje po marcovej operácie zlomeniny nohy.

"Nespoliehame sa na to, že sa Peter vráti skôr. Ak tak urobí, bude to pre nás prémia," uviedol kapitán lavín Joe Sakic.

Forsbergovi 10. mája po semifinálovom zápase Colorada proti Los Angeles Kings v nemocnici vybrali roztrhnutú slezinu a zastavili vnútorné krvácanie. Dvadsaťosemročný útočník sa už však do víťazného konca play off sa už do hry nezapojil a minulý pondelok oznámil, že si chce od hokeja oddýchnuť, doliečiť si početné zranenia a doplniť "batérie".

Súvisiace články