Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Folkmarčania sa tešia na derby v Krompachoch

Ilustračné. (Autor: archív)
Jozef Petruška|Publikované 9. sep 2016 o 22:00

Blíži sa veľký futbalový sviatok v štvrtoligovej skupine.

KROMPACHY. Nedeľa na futbalovom Spiši bude v znamení veľkého futbalového zápasu v Krompachoch. Líder tabuľky 4. ligy Juh hostí v derby Veľký Folkmar.

Aspoň bodík

Punc dôležitosti tomuto stretnutiu dáva fakt, že domáci vedú súťaž a Folkmarčania sa taktiež potrebujú už konečne dostať na víťaznú vlnu. Ako sa hovorí – derby nemá jasného favorita a niekedy ani istého víťaza.

„Tešíme sa na nedeľu. Je to pre nás veľká výzva. Krompašania zatiaľ neprehrali a bude to nesmierne ťažký zápas,“ povedal pred spišským derby kanonier Veľkého Folkmara Marián Belej. Futbalisti nezvyknú tipovať pred stretnutím výsledok. Rovnako to bolo aj v prípade ostrostrelca Beleja. „Budeme radi, keď im uchmatneme aspoň bodík,“ odpovedal Marián Belej.

Hlavne útočníci Veľkého Folkmara majú starosti s krompašskou obranou. O jej kvalitách svedčí počet inkasovaných gólov. Doteraz v siedmich majstrákoch ich gólman ťahal loptu zo siete len raz.

„Majú veľmi kvalitnú obranu a bude veľmi ťažké prekonať domáceho gólmana,“ hľadal recept na dobrý výsledok útočník V. Folkmara.

Nie najlepšia jeseň

V aktuálnej tabuľke sú futbalisti Veľkého Folkmara až na desiatom mieste. Len dvakrát sa radovali z víťazstva, dvakrát uhrali remízu a až trikrát schádzali z ihriska ako porazení.

V predchádzajúcich sezónach boli fanúšikovia zvyknutí na vyššie tabuľkové pozície. Je možno len otázkou času, kedy sa znova prinavrátia na špicu tabuľky, ale po nedeli to môže, no i nemusí byť.

„Jeseň sme nezačali najlepšie. Zatiaľ to stále nie je ono. Celé mužstvo verí, že sa to zlomí a nám sa začne viac dariť,“ skonštatoval v polovici jesennej časti Marián Belej zo Slovana Veľký Folkmar.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.