Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Flyers vymenili kapitána Richardsa aj kvôli problémom s alkoholom

Jeff Carter s bývalým kapitánom Flyers Mikeom Richardsom. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. júl 2011 o 11:30

Za výmenou dvoch kľúčových centrov Philadelphie Mika Richardsa a Jeffa Cartera sú údajne aj problémy s alkoholom.

PHILADELPHIA. Za najväčšou výmenou na hráčskom trhu zámorskej hokejovej NHL po konci uplynulej sezóny, kedy Flyers 23. júna vymenili kapitána tímu Mika Richardsa do Los Angeles za Braydena Schenna a útočníka Jeffa Cartera poslali do Columbusu za Jakuba Voráčka, bol až príliš pozitívny vzťah oboch hviezd Philadelphie k alkoholu. Celú aféru odhalil novinár Dan Gross vo Philadelphia Daily News.

Krátko po svojom príchode na začiatku sezóny 2009/10 začal tréner Peter Laviolette žiadať od hráčov, aby sa na mesiac úplne zdržiavali alkoholu, čo mali potvrdiť napísaním svojho čísla na tabuľu v šatni. Carterova sedemnástka ani číslo 18 patriace kapitánovi Richardsovi sa na tabuli ani raz neobjavili. A to sa tréner pokúšal "suchý ostrov", ako hráči jeho iniciatívu nazývali, zaviesť štyri či päťkrát. Iniciatívu odmietli len Richards a Carter.

Kvôli problémom vymenili aj Lupula

"Máme v tíme 23 hráčov, no toľko čísel na tabuli zďaleka nebolo," skonštatoval generálny manažér tímu Paul Holmgren. Zvesti o partii hráčov nazývaných "starý gang", ktorí bývali v strede mesta a radi sa tam chodili v rámci nočného života baviť a piť, sa po Philadelphii šírili dlhšiu dobu. Klub to oficiálne nepotvrdil, no už vo februári 2009 vymenil do Anaheimu Joffreyho Lupula. Ďalším faktorom odchodu kapitána Richardsa bol údajne Chris Pronger.

Najväčšej hviezde a skutočnému lídrovi tímu sa vôbec nepozdávalo, ako sa 26-ročný Richards správa k médiám, pre ktoré si našiel len úsečné odpovede alebo ignoranciu. Hoci Pronger mal s novinármi svoje problémy, nikdy sa pred nimi neskrýval a vždy sa im vedel postaviť tvárou v tvár a nešetriť slovami, v čom často nahrádzal Richardsa, pre ktorého to mala byť jedna z kapitánskych povinností.

Philadelphia získala Prongera práve preto, aby sa obaja mladí a budúci lídri Flyers Carter a Richards mali od koho učiť vystupovaniu na verejnosti, a tiež preto, aby rešpektovaný bek zaviedol v kabíne poriadok. Teraz sa už nahlas hovorí o tom, že práve 36-ročný veterán sa stane ďalším kapitánom Flyers.

Súvisiace články