Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Flyers opäť prehrávajú, Radivojevič skončil na trestnej lavici

TASR|14. máj 2004 o 11:27

New York 14. mája (TASR) - Hokejisti Tampy Bay vyhrali v treťom súboji semifinálovej série play off NHL vo Philadelphii nad domácim tímom 4:1 a na zápasy ...

New York 14. mája (TASR) - Hokejisti Tampy Bay vyhrali v treťom súboji semifinálovej série play off NHL vo Philadelphii nad domácim tímom 4:1 a na zápasy vedú 2:1. Rovnaký stav série je aj medzi Calgary a San Jose, lebo kanadský tím po dvoch víťazstvách vonku podľahol doma žralokom 0:3.

V drese Flyers bolo vidieť aj trio Slovákov. Prvý presilovkový center Michal Handzuš však so spoluhráčmi nemal pri niekoľkých šanciach proti skvele chytajúcemu Nikolajovi Chabibulinovi šťastie, smola sa nalepila aj na čepele Radovana Somíka a Branka Radivojeviča, ktorí v druhej tretine trafili žŕdky. Za účasť v hromadnej bitke päť sekúnd pred koncom si Radivojevič navyše vyslúžil i desaťminútový osobný trest.

Po domácom debakli 2:6 v druhom zápase sa najlepší tím Východnej konferencie po základnej časti rýchlo pozviechal a udržal si neporazenosť na ľade súpera vo všetkých piatich dueloch v tohtoročnom playoff. Na dva góly hostí z úvodnej tretiny odpovedal už po 36 sekundách tretej časti Keith Primeau, ale o ďalších 43 sekúnd už mali blesky opäť dvojgólový náskok, keď na obrannej modrej zakiksoval Danny Markov, St. Louis poslal do trháku Lecavaliera a ten prekonal Escheho. "Bolo to veľmi dôležité, lebo po góle sa dostávali do tlaku a mohlo sa to vyvinúť úplne inak," skonštatoval po zápase strelec tretieho gólu Lightning. Prvé dva góly si vyčítal domáci gólman Esche, lebo obe strely síce čiastočne kryl lapačkou, ale nakoniec aj tak prepadli do bránky. "Takéto góly hneď v úvode zápase dokážu naozaj zobrať vietor z plachiet," vyčítal si brankár letcov.

Flames boli na najlepšej ceste získať sľubný náskok 3:0 a už v druhom domácom zápase tak rozhodnúť o postupe do finále. Všetko im však skomplikoval bezchybný výkon Jevgenija Nabokova medzi žŕdkami San Jose, ktorý zneškodnil všetkých 34 striel domácich hráčov a už po tretí raz v playoff skončil s čistým kontom. Nádeje plameňov na predĺženie za stavu 0:1 v záverečných dvoch minútach odišli nielen vylúčením Nieminena, ale i dvoma gólmi Alexa Koroľuka. "Mali tu skvelú kulisu a veľké očakávania, ale myslím, že sme ich dokonale schladili," nadšene vyhlásil Kyle McLaren.

Semifinále play off NHL

finále Východnej konferencie:

PHILADELPHIA - TAMPA BAY 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 41. K. Primeau (Gagne, Malachov) - 13. Stillman (Richards, Modin), 16. Fedotenko (Andreychuk, Malachov), 42. Lecavalier (St. Louis), 49. Richards (St. Louis, Roy). Strely na bránku: 25:26, brankári: Esche - Chabibulin, 19.897 divákov.

/stav série: 1:2/

finále Západnej konferencie:

CALGARY - SAN JOSE 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 28. Damphousse (Koroľuk, Davison), 59. Koroľuk (W. Primeau), 60. Koroľuk. Strely na bránku: 34:24, brankári: Kiprusoff - Nabokov, 19.289 divákov.