Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Florko bodovalo v hlavnom meste

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 23:00

KOŠICE. Po víkendovom dvojkole sa florbalová extraliga priblížila k záveru základnej časti, ktorá rozhodne o zložení dvojíc pred play-off. Do

hlavného mesta cestovali na dva zápasy hráči Florka Košice, ktoré ešte stále poškuľuje po celkovom druhom mieste, avšak osud nemá vo svojich rukách a spoliehať sa musí na zakopnutie súperov. Obaja súperi Florka boli z opačného pólu tabuľky a očakával sa plný bodový zisk.

Víkend spojený s trinástkou

Zverenci trénera sa v prvom stretnutí stretli s predposlednou Petržalkou, ktorá ich veľmi neprinútila prepnúť na vyšší stupeň a stačil aj polovičný výkon a hladké víťazstvo 13:7. Aj v druhom stretnutí dali trinásť gólov Lidu, no rovnako trinásť gólov inkasovali od oboch súperov. "Vedeli sme, že súperi nie sú z kategórie silných a odchádzali sme s tým, že body nemôžeme stratiť. V prvom stretnutí sme začali celkom dobre, viedli sme 4:1, ale neskôr sme umožnili súperovi vyrovnať na 5:5. Povedali sme si, že nemôžeme takto hrať v obrane a dokázali sme rýchlo získať náskok a duel sme dohrávali bez problémov. Aj v druhom stretnutí sme súpera prevýšili a získali povinné body. So ziskom bodov sme spokojní, len ma mrzí, že sme inkasovali veľa gólov," hovorí tréner Pavol Blaško. V prvom stretnutí inkasovali sedem a v druhom šesť, čo je od súperov z dna tabuľky viac ako dosť. "Koncentrácia nebola taká, ako som si predstavoval. Hráči sa v podvedomí skôr sústredili na útok a pozabudli trocha na zadné vrátka. Na druhej strane svoj deň nemal ani brankár, ktorý sa rozchytával po zranení kolena. Trinásť gólov je dosť veľa a pred blížiacim sa play-off musíme pilovať defenzívu, lebo sa nám to v rozhodujúcich dueloch môže vypomstiť," dodáva P. Blaško. Do play-off by chceli hráči Florka vstúpiť z čo najlepšej pozície. Poškuľujú aj po druhom mieste, no môžu skončiť aj štvrtí, ak v poslednom kole nezískajú doma štyri body. "Stále je o čo hrať aj v závere základnej časti. Hurican má jeden zápas k dobru, ale v poslednom kole hráme spolu, a ak vyhráme, budeme mať lepší vzájomný duel a skončíme pred ním. Celkom dobre má boj o druhú priečku rozohraný 1. BFC Trenčín, no pokojne sa môže stať, že zakopne. Všetko je to v teoretickej rovine, ale verím, že chlapci ju na ihrisku aj potvrdia a umiestnime sa v tabuľke pred Huricanom," dodal P. Blaško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.