Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Florida vyhodila trénera Keenana

Sportnet|11. nov 2003 o 00:00

[b]SUNRISE [/b]– Mike Keenan už nie je trénerom hokejistov Florida Panthers. Vedenie klubu ho v nedeľu prepustilo. Tím, za ktorý hrá aj slovenský obranca Branislav Mezei, dočasne povedie generálny manažér Rick Dudley. Oznámila to kanadská televízna stanic

SUNRISE – Mike Keenan už nie je trénerom hokejistov Florida Panthers. Vedenie klubu ho v nedeľu prepustilo. Tím, za ktorý hrá aj slovenský obranca Branislav Mezei, dočasne povedie generálny manažér Rick Dudley. Oznámila to kanadská televízna stanica TSN, ktorej zdroje prezradili, že za odvolaním Keenana je jeho prisilná pozícia v klube. Keenan mal ako hlavný tréner oveľa väčšie kompetencie v riadení klubu ako iní tréneri a narážal na odpor Dudleyho.

Majoritného vlastníka Panthers Alana Cohena už vzájomný súboj oboch osobností unavoval, preto dal Dudleymu voľnú roku a ten Keenana vyhodil. Päťdesiatročný Keenan prišiel do tímu Floridy v decembri 2001. Pred začiatkom tejto sezóny figuroval v tabuľke v počte víťazných zápasov na štvrtom mieste, medzi aktívnymi trénermi je prvý. V roku 1994 doviedol New York Rangers k triumfu v Stanleyho pohári. Trénoval aj St. Louis, Boston, Vancouver, Chicago a Philadelphiu. (sita)

Súvisiace články