Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Florida s Kopeckým nestačila ani na najslabší tím NHL

Calvert (vľavo) dal prvý gól Columbusu proti Floride. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. dec 2014 o 07:07

Kopecký odohral 13:46 minút, ale do štatistík sa nezapísal, na konte mal iba tri strely.

NEW YORK. Hokejisti Floridy v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Kopeckým prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Columbusu 1:2. Blue Jackets, posledný tím Východnej konferencie, tak pretrhol šesťzápasovú šnúru prehier.

Kopecký odohral 13:46 minút, ale do štatistík sa nezapísal, na konto mu pribudli len tri neúspešné strelecké pokusy.

Edmonton neukončil negatívnu sériu ani doma proti Arizone, ktorá triumfovala 5:2. Hostia výborne zvládli druhú tretinu, v nej strelili až štyri góly a pre Oilers pripravili desiatu prehru v rade.

NY RANGERS - TAMPA BAY 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Góly: 13. Hayes (Hagelin, Stempniak), 23. Fast (Brassard, Nash), 30. St. Louis (McDonagh, Stepan) 7. Johnson (Palát, Hedman), 17. Connolly (Hedman, Bishop), 35. Carle (Johnson, Filppula), 46. Connolly (Stamkos, Hedman), 48. Johnson (Kučerov, Gudas), 60. Palát. Brankári: Lundqvist - Bishop, strely na bránku: 35:21, 18.006 divákov.

COLUMBUS - FLORIDA 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 16. Calvert (Chaput, Leopold), 51. Jenner (Rychel) 22. Ekblad (Boyes, Bergenheim). Brankári: Bobrovskij - Montoya, strely na bránku: 23:25, 12.309 divákov.

COLORADO - MONTREAL 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 20. Briere, 21. O´Reilly (Tanguay, Duchene), 33. Barrie (Talbot, Guenin) 9. Sekáč (Prust, Price), 27. Markov (Galčenjuk, Plekanec), 36. Subban (Markov, Eller), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban). Brankári: Pickard - Price, strely na bránku: 29:30, 14.038 divákov.

EDMONTON - ARIZONA 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Góly: 6. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins), 45. Petry (Klefbom, Perron) 21. Rieder, 22. Rieder (Hanzal), 25. Ekman-Larsson (Yandle, Boedker), 40. Boedker (Vermette, Korpikoski), 43. Erat (Stone, Schlemko). Brankári: Fasth - Smith, strely na bránku: 27:24, 16.839 divákov.

ANAHEIM - BOSTON 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 32. Vatanen (Maroon), 40. Smith-Pelly (Fowler, Silfverberg), 45. Beleskey (Getzlaf) 31. Marchand (Pastrňák, Trotman), 51. Gagne (Paille, Hamilton). Brankári: Andersen - Rask, strely na bránku: 28:24, 16.457 divákov.

Slovák v akcii:

Tomáš Kopecký (Florida) 13:46 0 0 0 0 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/