Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Florida predstavila nových hráčov

(Autor: PETITPRESS)
SITA|9. júl 2011 o 15:52

Hokejová Florida Panthers predstavila deviatku nových hráčov, ktorých získala v priebehu posledných dvoch týždňov.

Okrem Kopeckého, Goca a Bergenheima prišli na Floridu Ed Jovanovski, Brian Campbell, Scottie Upshall, Matt Bradley, Tomáš Fleischmann, Jose Theodore, Nolan Yonkman a Kris Versteeg.

SUNRISE. Na tlačovej konferencii v BankAtlantic Centre v Sunrise nechýbal ani slovenský útočník Tomáš Kopecký.

Generálny manažér Panthers Dave Tallon za svoje posledné aktivity získal prezývku Pat Riley, ktorý ako zostavovateľ tímu basketbalovej NBA Miami Heat pritiahol vlani do klubu Dwayna Wadea, LeBrona Jamesa a Chrisa Bosha.

„Je to pocta, ak ma prirovnávate k Patovi Rileymu. Našou snahou je dosiahnuť obrat, tím musí začať vyhrávať. Ak budeme úspešní rovnako ako basketbalisti Heat, potom to bude skvelé,“ povedal na tlačovej konferencii podľa klubového webu Tallon, ktorý priviedol do klubu za posledné dni celkovo jedenásť nových hráčov.

Na predstavení však chýbali Sean Bergenheim, ktorý sa oženil a v súčasnosti je na svadobnej ceste, a Marcel Goc, ktorého manželka porodila dieťa. „Títo hráči majú vášeň a túžbu po víťazstve. A chcú byť súčasťou Floridy,“ povedal Tallon.

Okrem Kopeckého, Goca a Bergenheima prišli na Floridu Ed Jovanovski, Brian Campbell, Scottie Upshall, Matt Bradley, Tomáš Fleischmann, Jose Theodore, Nolan Yonkman a Kris Versteeg.

„Vedel som, že Dale Tallon urobí všetko pre víťazstvo. Videli ste, čo dokázal v Chicagu a to ma presvedčilo. Chcem som prísť do tohto tímu. Hovoril som aj so Soupym (Brian Campbell - pozn.) po jeho výmene a presvedčil som sa, že je to pre mňa veľká šanca,“ uviedol na tlačovej besede Kopecký a podľa floridského klubového webu pokračoval: „Nepamätám si, že by niekedy v minulosti sa v NHL stalo niečo podobné a jeden tím takto obmenil káder. Toto je nové mužstvo a ja chcem byť jeho súčasťou. Každý z nás chce víťaziť. Pred nami je veľká výzva a ja sa na ňu teším.

Súvisiace články