Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Florida je na prestupovom trhu naďalej aktívna

SITA|10. júl 2011 o 09:28

Generálny manažér klubu hokejovej NHL Florida Panthers Dale Tallon pokračuje v obmene kádra.

SUNRISE. V sobotu v rámci výmeny s Calgary získal do obrany Keitha Seabrooka.

Opačným smerom putovali práva na obrancu Jordana Henryho, ktorý v poslednej sezóne hrával za Dinamo Minsk v KHL. Flames sa s Henrym okamžite dohodli na ročnom dvojcestnom kontrakte na 600-tisíc dolárov.

Dvadsaťdvaročný Seabrook hral v poslednej sezóne vo farmárskej AHL za Abbotsford a Manitobu. V NHL ešte brat obrancu Chicaga Brenta Seabrooka nenastúpil.

Ďalším novým členom organizácie Florida Panthers sa stal krídelník Sergej Širokov. Rodáka z Moskvy získal Tallon v rámci výmeny z Vancouveru.

Ako náhradu uvoľnila Florida pre Canucks Mika Duca. Širokov dostal v poslednej sezóne v drese Canucks šancu vo dvoch stretnutiach, v ktorých strelil svoj premiérový gól v NHL.

Florida si vymenila hráčov aj s Winnipegom, za Kenndala McArdleho získala Angela Esposita. V tíme Panthers pokračuje útočník Ryan Carter, ktorý súhlasil s dvojcestnou ročnou zmluvou.

Dvadsaťsedemročný krídelník, ktorého získala Florida 24. februára z Caroliny, odohral v drese Panthers v poslednej sezóne 12 stretnutí s bilanciou 2 góly a 1 asistencia.

Súvisiace články