Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Florencia po dvoch rokoch v Serii A, di Livio a spol. hrdinami

TASR|21. jún 2004 o 10:25

Rím 21. júna (TASR) - Taliansky klub Fiorentina, držiteľ dvoch majstrovských titulov, sa po dvojročnej nútenej prestávke opäť objaví v Serii A. Rozhodol ...

Rím 21. júna (TASR) - Taliansky klub Fiorentina, držiteľ dvoch majstrovských titulov, sa po dvojročnej nútenej prestávke opäť objaví v Serii A. Rozhodol o tom nerozhodný výsledok 1:1 v odvete baráže o prvú ligu s Perugiou, keď vďaka cekovému skóre 2:1 postúpil klub z Florencie.

Viac ako 30.000 divákov, medzi ktorými nechýbal ani bývalý hráč klubu Gabriel Batistuta, potešil v 47. minúte úvodným gólom Enrico Fantini. Úspešný strelec, ktorý skóroval aj v úvodnom barážovom dueli už o desať minút uvidel druhú žltú kartu a poskytol Perugii výhodu jedného muža v poli. Hosťom sa v početnej výhode podarilo iba vyrovnať Guilhermom do Pradom, no druhý gól, ktorý by znamenal ich udržanie sa v Serii A, už nedosiahli.

Pred dvomi rokmi po vyhlásení bankrotu preradili funkcionári Fiorentinu do Serie C2, štvrtej najvyššej súťaže a tímu sa podarilo v najkratšom možnom čase prinavrátiť mestu prvú ligu. Návrat má špeciálnu príchuť najmä pre 37-ročného stredopoliara Angela Di Livia, ktorý reprezentoval Taliansko na MS 2002 a napriek problémom ostal verný klubovým farbám. "Nechcel som sa obrátiť k tomuto klubu chrbtom. Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom, ktorí hrali v tejto i v minulej sezóne. Vykonali kus práce a nikdy nezabudli na svoj sen - návrat do Serie A," povedal Di Livio.

Po vstupe nového sponzora Fiorentina zvíťazila v Serii C2 a vďaka rozšíreniu druhej najvyššej súťaže sa v tejto sezóne dostala až do Serie B. V nej obsadili futbalisti z Florencie šieste miesto, čím si vybojovali možnosť barážového dvojzápasu o účasť v najvyššej súťaži s 15. tímom Serie A. "Sme veľmi radi - kvôli tímu, fanúšikom i mestu. Vrátili sme sa do Serie A v najkratšom možnom čase," tešil sa prezident Diego Della Valle.

ja ph

Súvisiace články