Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Florbalové finále je zatiaľ vyrovnané

Kto sa bude tešiť z titulu? Finále medzi Florkom a ATU je nerozhodné 1:1 na zápasy. (Autor: archív)
Sportnet|6. apr 2016 o 00:00

V Multihale na Alejovej sa začali boje o extraligový trón, na ktorý s určitosťou zasadne košický tím.

Počas víkendu sa v Multihale na Alejovej začali boje o extraligový trón, na ktorý s určitosťou zasadne košický tím. Správnejšou nohou do finálových bojov vstúpil úradujúci vicemajster z ATU, ktorý vyhral nad mestským rivalom aj tretí vzájomný zápas v tejto sezóne. V nedeľu však Florko malo v nájazdovej lotérii pevnejšie nervy a vyrovnalo finálovú sériu.

KOŠICE. Finálová bitka o Košice je výbornou propagáciou pre florbal, čoho dôkazom sú návštevy na úvodných zápasoch.

Vyše tisícka fanúšikov vytvorila hráčom oboch tímov skvelú atmosféru, v ktorej sa hral zaujímavý a dramatický florbal, ktorý priniesol obom mužstvám jedno víťazstvo.

„Prvý zápas sme dominovali hlavne v defenzívnej činnosti, z ktorej pramenili rýchle brejky, po ktorých sme dokázali skórovať a zaslúžene vyhrali. V druhom zápase nám viazla kombinácia a v obrane sme robili nevynútené chyby, ktoré súper trestal. Pre zisk titulu musíme drieť od prvej do poslednej minúty zápasu, presne tak ako to bolo v sobotu,“ zhodnotil úvod finálovej série kapitán ATU Patrik Pelegrin.

Pelegrin: Máme väčšiu chuť po víťazstve

Finálová bitka sa začala veľmi opatrne a na prvý gól čakali diváci do druhej tretiny, keď finálový účet otvoril práve kapitán ATU.

Vďaka zodpovednému tímovému výkonu sa napokon podarilo akademikom v tomto zápase triumfovať a pripísať si prvé finálové víťazstvo.

„Môj gól, ktorý bol prvým finálovým, tímu určite pomohol, ale každý máme svoje úlohy a tou mojou je strhnúť mužstvo na víťaznú vlnu, aby sme mali psychickú výhodu na našich hokejkách. Škoda, že v druhom zápase sme zbytočne inkasovali po signáloch súpera, o ktorých sme vedeli,“ pokračoval v hodnotení P. Pelegrin, ktorý sa vrátil aj k neúspešnej nájazdovej lotérii, po ktorej sa séria vyrovnala.

„Obaja brankári patria k najlepším v extralige a nájazdy sú aj o športovom šťastí, ktoré sa tentoraz priklonilo na stranu súpera. Zápas sme mali rozhodnúť v riadnom hracom čase, resp. v predĺžení, kde sme jednoznačne dominovali.“

Väčšina hráčov ATU si pamätá neúspešné minuloročné finále so Žilinou. Vypuknú podľa kapitána tímu tento rok po poslednom stretnutí sezóny v kabíne akademikov majstrovské oslavy?

„Verím, že teraz už budeme úspešnejší, lebo súčasná generácia je najsilnejšia v histórii klubu. Posledná prehra nás nezastaví, ale naopak, posunie ďalej za naším snom. Máme skúsenosti z minulej sezóny, ktoré sme ukázali v kľúčových fázach zápasov počas víkendu a máme väčšiu chuť po víťazstve ako náš súper.“

Finále dokonalou reklamou pre florbal

Už tento víkend pokračujú finálové boje ďalšími zápasmi, ktoré sa odohrajú v hale na Ostrovského.

Akademici ešte v riadnom hracom čase s Florkom neprehrali a všetci v klube na čele s kapitánom tímu veria, že v nedeľu budú môcť vypuknúť majstrovské oslavy, ku ktorým však ešte stále vedie náročná cesta.

„Kľúčom k úspechu je vytváranie si šancí a dôsledná defenzívna línia na čele s brankárom Turkom. Ak podáme zodpovedný výkon a dostaneme súpera pod tlak, potom na ich striedačke vznikajú nezhody, čo je voda na náš mlyn. Slová však nech ostanú na papieri a vybojujme si titul poctivou robotou na ihrisku,“ dodal odhodlane P. Pelegrin, ktorý má bohaté skúsenosti aj z reprezentácie.

V Košiciach sa hrá momentálne najlepší florbal na Slovensku a pred súbojmi v domácej hale akademikov sa pri súčasnom fanúšikovskom boome natíska otázka, či budú uspokojení všetci záujemcovia o finálové zápasy.

„Naše finále je dokonalá reklama pre florbal. Všetkým divákom ďakujeme, že si našli cestu na prvé zápasy a nikto z nich svoje rozhodnutie prísť do haly určite neoľutoval. Atmosféra bola perfektná, florbal hráme pre ľudí a energia z tribún nám dodáva potrebnú silu, aby sme našim fanúšikom ponúkli najlepší florbal. Vedenie bude riešiť organizačné zabezpečenie a my sa budeme sústrediť na ďalšie finálové derby,“ ukončil debatu 24-ročný P. Pelegrin.

Štatistika

1. finále: Florko Košice – ATU Košice 2:4

Góly: Zemen, L.Blaško – Pelegrin, Szabó, K.Navrátil, Pažák. 1012 divákov.

2.finále: Florko Košice – ATU Košice 5:4pn

Góly: Kátlovský, Vašíček, Kešelák, Segľa, rozh.nájazd Kopčák – Kerekeš, Navrátil, Šefčík, Pelegrin. 1041 divákov.

Súvisiace články