Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Fleury sa po liečení opäť teší na ľadové ostrie NHL

TASR|7. aug 2001 o 10:06

New York 7. augusta (TASR) - Kanadský hokejista Theoren Fleury po takmer piatich mesiacoch od momentu, keď sa vytratil zo zámorských arén NHL, opäť verejne prehovoril

. Trojmesačnú terapiu a následný šesťtýždňový pobyt v Novom Mexiku má teraz hviezda newyorských "jazdcov" konečne za sebou a opäť sa veľmi teší na hokej.

Pred niekoľkými dňami vyplávalo na povrch, že Fleuryho definitívne prepustili z protidrogového a protialkoholového liečenia a dokonca po prvý raz prehovoril na verejnosti. "Nechcem už myslieť na minulosť, zaujíma ma iba dnešok..." povedal Fleury. Tridsaťtriročný Kanaďan mal po blamáži spred dvoch sezón uplynulý ročník výborne rozbehnutý, jeden čas sa dokonca preťahoval s Joeom Sakicom z Colorada o vedenie v kanadskom bodovaní. O to prekvapujúco zapôsobilo, keď vo februári ohlásil svoju závislosť od alkoholu a drog a odišiel sa liečiť. Fleury v tom čase viedol tímovú tabuľku produktivity "jazdcov" s 30 gólmi a 44 asistenciami.

"Mal som tieto problémy už dávno predtým, než som prišiel do New Yorku. Som dieťa prérie, vyrástol som v mestečku s 1500 obyvateľmi. Nebol som veľmi zvyknutý pýtať sa ľudí okolo seba na radu, či pomoc. Teraz sa ale cítim v tomto smere omnoho lepšie. Kedykoľvek som bol na ľade, vždy som sa cítil šťastný. Zimný štadión bol odjakživa moje šťastné miesto," dodáva pravý krídelník Fleury.

Fleuryho patálie nie sú bohužiaľ až tak nepochopiteľné. Jeho rodičia mali rovnako sklony k závislosti na alkohole a drogách. K návratu do normálneho života mal Fleurymu pomôcť aj jeho vlastný golfový turnaj v Calgary, konaný pred týždňom, ktorého výťažok poputuje na konto boja s Crohnovou chorobou, ktorá spôsobuje zažívacie problémy a zápasí s ňou i samotný Fleury.

"Nikdy ma ani na chvíľku nenapadlo, že by som sa k hokeju už nevrátil," vyhlásil Fleury. Jeho motivácia je o to väčšia, že bol nedávno Waynom Gretzkym nominovaný do širšieho výberu Kanady pripravujúceho sa na ZOH 2002 v Salt Lake City.

Kariéra hokejistu, ktorý vlastní prsteň za víťazstvo v Stanley Cupe z roku 1989 s Calgary, má za sebou v NHL trinásť sezón (948 zápasov a 992 bodov).

Súvisiace články