Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Flašková bude chýbať aj v ľubľanskej odvete, do Slovinska 15 hráčok

TASR|Publikované 7. jún 2002 o 10:04

Bratislava 7. júna (TASR) - Bez skúsenej krídelníčky Moniky Flaškovej odcestovali v piatok dopoludnia slovenské hádzanárky do Slovinska na odvetné stretnutie ...

Bratislava 7. júna (TASR) - Bez skúsenej krídelníčky Moniky Flaškovej odcestovali v piatok dopoludnia slovenské hádzanárky do Slovinska na odvetné stretnutie kvalifikácie majstrovstiev Európy.

Slovenky čaká v nedeľňajšom zápase náročná úloha. Na palubovke v Ľubľane pravdepodobne pred zrakmi 2500 temperamentných fanúšikov by zverenky trénerky Zaťkovej nemali len zahladiť katastrofálny dojem z prvého zápasu v Šali (20:22), ale predovšetkým eliminovať dvojgólový náskok súperiek a po siedmich rokoch opäť postúpiť na vrcholné podujatie.

"Nemalo význam, aby s nami Monika cestovala, lebo pre nedoliečené zranenie by aj tak nemohla podať plnohodnotný výkon a tak aj v odvete počítame na ľavom krídle so Szabovou. Katku Mravíkovú ešte čakalo v piatok ligové stretnutie v Maďarsku, odtiaľ pricestuje priamo do Ľubľany," informovala kormidelníčka Sloveniek a pokračovala: "Na tréningoch sme sa venovali predovšetkým obrane a zakladaniu protiútokov. Kolektív sa mi zdal už v závere prípravy homogénnejší. V otázke postupu musí človek veriť do poslednej chvíle, dvojgólová strata nie je taká hrozná a všetko je ešte otvorené."

Na európskom šampionáte v Dánsku sa ešte nevidí ani Zaťkovej náprotivok Tone Tiselj, pre ktorého zverenky by to bola premiérová účasť na ME. "Naša príprava prebiehala podľa plánu. Od stredy sme obnovovali telesnú pripravenosť a v posledných dňoch sme sa zaoberali hlavne taktickým nácvikom. Proti Slovenkám musíme však vložiť všetky sily, lebo podcenenie sa nám môže ľahko vyplatiť.

Odvetné stretnutie v Ľubľane odohrajú v nedeľu o 18.00 ako vyvrcholenie 6. slovinského hádzanárskeho dňa. Rozhodovať budú arbitri z Talianska - Giovanni Bordella a Stanislao Rubinetti, delegátom bude Juhoslovan Milan Mitrovič.

Z kvalifikačných dvojíc si už v uplynulom víkende postup vybojovalo Nórsko po dvoch jasných triumfoch nad Litvou a už v piatok sa k severankám mohli pridať Rakúšanky, ktoré vo štvrtkovom dueli deklasovali Taliansko 38:15. Obaja favoriti mali v oboch stretnutiach výhodu domáceho prostredia.

Nominácia SR:

brankárky: Gubová (Hypo/Rak.), Kodayová, Kudročová (obe Šaľa) pivotky: Caltíková (Šaľa), Uhráková (Inter)

krídelníčky: Stuparičová (Chirana), Sedláková (Šaľa), Mravíková (FTC Budapešť/Maď.), Szabová (Partizánske)

spojky: Dubajová (Oldenburg/Nem.), Vlčková, Oborilová (obe Lipsko/Nem.), Hrčková (Frederikshavn/Dán.), Hrabovská (Šaľa), Poláková (Chirana)

Nominácia Slovinska:

brankárky: Barabara Gorská (RK Krim Eta Neutro Roberts Ľubľana), Nada Tutnjičová, Sergeja Stefanišinová (obe RK M-Degro Malizia Piran)

pivotky: Vesna Pušová-Vinčičová (RK Olimpija Ľubľana), Deja Dolerová (Krim)

krídelníčky: Tanja Oderová, Tanja Dajčmanová, Olga Čečková (všetky Krim), Sonja Djurkovičová (Olimpija)

spojky: Branka Mijatovičová, Anja Frešerová (obe Krim), Silvana Iličová (Piran), Mira Vinčičová (Olimpija), Špela Cerarová, Nadiža Plešková (obe RD Jelovica Škofja Loka)

Bielorusko - Grécko (30:19, odveta 9. júna), Juhoslávia - Poľsko (26:31, 8. júna), Macedónsko - ČR (24:28, 8. júna), Rakúsko - Taliansko (38:15, 7. júna), Nemecko - Chorvátsko (24:24, 9. júna), Holandsko - Portugalsko (24:23, 8. júna), Švédsko - Bulharsko (28:26, 8. júna), Španielsko - Turecko (32:25, 9. júna)

Istí účastníci ME: Dánsko, Maďarsko, Ukrajina, Rusko, Rumunsko, Francúzsko, Nórsko

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.