Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Flames potvrdili zmluvu s Ronaldom Petrovickým a chvália jeho dobiedzavosť

TASR|7. aug 2001 o 13:42

Calgary 7. augusta (TASR) - Vedenie zámorského klubu NHL Calgary Flames oficiálne potvrdilo nedeľňajšiu informáciu TASR o novom kontrakte so slovenským útočníkom Ronaldom Petrovickým. Generálny manažér Flames Craig Button si pochvaľuje najmä jeho súťa

živosť a dobiedzavosť.

Predstavitelia plameňov nezverejnili podmienky zmluvy, mladší z bratského dua Petrovických však už cez víkend prezradil, že očakáva 30-percentný nárast platu. Dvojcestný kontrakt na dva roky mu tak vyniesie 1,170.000 amerických dolárov.

"Funkcionári klubu môjmu agentovi Melovi Bridgementovi prisľúbili 30-percentný nárast platu, ak sa udržím v NHL," konštatoval 24-ročný hokejista, ktorému 30. júna vypršal kontrakt na 450.000 dolárov za sezónu a stal sa obmedzeným voľným hráčom.

V uplynulom ročníku pravý krídelník stál štyri mesiace pre zranené pravé zápästie, v závere základnej časti nastúpil v drese plameňov na 30 zápasov, v ktorých nazbieral 9 bodov za 4 góly a 5 asistencií. Vedenie klubu si jeho služby však pochvaľovalo najmä pre veľké nasadenie a nekompromisnosť v osobných súbojoch, čo Petrovický doložil 54 trestnými minútami a 68 bodyčekmi. Medzi fanúšikmi si ako mimoriadna "otrava" protihráčov vyslúžil lichotivú prezývku "Super-pest".

"Zanechal na nás silný dojem," vyhlásil o žilinskom rodákovi generálny manažér Flames Craig Button. "Je súťaživý, v súbojoch mimoriadne dobiedzavý a vždy je na ľade zapletený v centre diania. Zistili sme, že potrebuje iba dostať príležitosť, aby sa presadil a pomohol mužstvu," pokračoval v slovách chvály na vlaňajšieho nováčika ligy Button.

"Malý trh v meste spôsobuje, že klub šetrí a zbavuje sa drahých hráčov. V novom ročníku sa budeme musieť zaobísť bez Coreyho Stillmana, ktorého poslali do St. Louis i bez Valerija Bureho, ktorý odišiel do Floridy Panthers. Teší ma však príchod českého brankára St. Louis Blues Romana Tureka, ktorého sme získali za nášho Freddieho Brathwaita. Konečne sa budem mať s kým porozprávať v rodnej reči," povedal Petrovický.

Súvisiace články