Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

FK Svit odohrali polčas ako z rozprávky

Tréner Ján Kleščík. Svit odohral proti Svidníku parádny druhý polčas. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 29. aug 2012 o 22:00

Najlepší polčas sezóny a jeden z najvydarenejších vôbec odohrali v ostatnom domácom stretnutí IV. ligy proti Svidníku futbalisti FK Svit.SVIT. Po bezgólovom prvom polčase nasúkali v tom druhom svojmu súperovi päť kúskov.

Málo vídané divadlo odštartoval presným zásahom skúsený Jambor, ku ktorému sa vzápätí pridali i ďalší spoluhráči. Až o tri góly sa postarali striedajúci hráči Jarkuliš s Kosekom, čo najviac potešilo ich trénera Jána Kleščíka.

„Nestáva sa príliš často, aby súper prehral zápas prakticky za desať minút. Vyzdvihnúť treba celé mužstvo, no predovšetkým brankára Marušáka, ktorý nás v dôležitých chvíľach podržal. Predovšetkým v prvom polčase i na začiatku toho druhého. Vyšli nám striedania, keď až tri góly zaznamenali práve hráči, ktorí zasiahli do hry z lavičky,“ uviedol Kleščík.

Diváci videli pod Tatrami duel dvoch rozdielnych polčasov. Hlavne v jeho prvej polovici boli Svidníčania pre domácich nepríjemným súperom.

„Hostia postavili zónovú obranu, boli stiahnutí a vo svojom strede mali vysokého a silného stopéra. Bol silný na lopte, vedel ju podržať. Už v prvom polčase sme mali šance, no chýbala nám konkrétna finálna nahrávka i patričné šťastie,“ naznačil kormidelník, ktorý sa počas polčasovej prestávky snažil svojich zverencov upokojiť.

„Prízvukovali sme im to, aby nezložili zbrane. Bolo potrebné zrýchliť hru, hrať na jeden - dva dotyky a roztiahnuť hru do strán. Hlavne na krajoch obrany boli hostia dosť zraniteľní a to sme sa snažili využiť,“ ozrejmil Kleščík.

Zabudovávajú mladých hráčov

Hra jeho mužstva sa zlepšuje od zápasu k zápasu, pričom príležitosť dostávajú aj mladí hráči.

„V každom zápase máme pozmenenú zostavu, čo vyplýva z viacerých faktorov. Optimálnu zostavu stále ešte len hľadáme. Do mužstva potrebujeme zabudovať mladých hráčov. To sa, samozrejme, nedá naraz. Postupne to ale prichádza a títo mladí hráči dostávajú šancu,“ vysvetlil Kleščík.

Jeho zverenci predviedli proti Svidníku najlepší polčas sezóny a radi by v tom pokračovali aj v nasledujúcich súbojoch.

„Viac-menej áno, keďže sme dali prakticky v priebehu desiatich minút štyri góly. Všetko to boli herné situácie po pripravených akciách. Veľmi nás teší, že pri tom boli aj striedajúci hráči,“ uzavrel Kleščík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.