Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Fisichella si myslí, že vo futbale je lepší ako Schumacher

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

Bratislava - Taliansky pilot tímu Jordan Giancarlo Fisichella sa cíti byť lepším futbalistom ako päťnásobný majster sveta Nemec Michael Schumacher z

tímu Ferrari. Jeden z najrýchlejších jazdcov súčasného kolotoča F1 to uviedol počas štvrtkovej tlačovej konferencie v bratislavskom hoteli Carlton.

"Myslím si, že som lepším futbalistom ako Michael Schumacher. Obaja hrávame na poste stredného útočníka, no ja mám lepšiu loptovú techniku a som obratnejší," sebavedome uviedol 29-ročný Talian, ktorý debutoval v F1 v roku 1996 na Veľkej cene Austrálie s tímom Minardi.

Už v najbližšej sezóne F1 Medzinárodná automobilová federácia FIA pristúpi k zmenám, ktoré by mali eliminovať dominanciu stajne Ferrari. Hlavnou zmenou bude kvalifikácia, v ktorej rozhodne o poradí na štarte pretekov čas z jediného kola. Rozšíri sa aj počet bodovaných pilotov zo 6 na 8, víťaz Veľkej ceny získa oproti druhému v poradí len o jeden bod viac.

"Pre nás pilotov to bude určite zaujímavé. Je to nová vec v kvalifikácii a bude to určite vzrušujúce," dodal otec trojročnej dcéry Carlotty, ktorý so svojou snúbenicou Lunou žijú v raji daňových úľav v Monaku. Okrem jazdy v rýchlych autách, chodí na ryby a vykonáva na úrovni väčšinu rekreačných športov. V súkromní používa automobily značky Honda a jeho vozový park sa zrejme rozšíri aj o Ford. "Vlastním automobil značky Honda, zrejme keď budeme spolupracovať s Fordom, dostanem aj automobil tejto značky. Musím sa však priznať, že mám aj Mercedes, ktorý je veľmi pohodlný. Často a rád športujem. Od malička hrávam hlavne futbal. Futbal aj pozorne sledujem, fandím rímskemu AS, ktorému sa v Lige majstrov zatiaľ darí," dodal na záver Fisichella, ktorí spoločne so svojou snúbenicou očakávajú do rodiny mužský prírastok začiatkom budúceho roka.

(TASR)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.