Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

FIS vyjadrila znepokojenie nad zmenami v OV Liberec 2008

SITA|13. nov 2007 o 15:45

LIBEREC 13. novembra (SITA) - Na tradičnom jesennom zasadnutí Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v argentínskom Bariloche sa okrem iného hovorilo aj o pripravenosti jednotlivých stredísk na nadchádzajúce ...

LIBEREC 13. novembra (SITA) - Na tradičnom jesennom zasadnutí Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v argentínskom Bariloche sa okrem iného hovorilo aj o pripravenosti jednotlivých stredísk na nadchádzajúce vrcholné podujatia. Na pretras sa dostali aj udalosti okolo zmien v zložení organizačného výboru (OV) majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach 2009 v českom Liberci. Podľa českého portálu idnes.cz zástupcovia FIS v záverečnej správe vyjadrili znepokojenie nad politickým zásahom do činnosti OV. "Predsedníctvo FIS vzalo na vedomie, že organizačné výbory majstrovstiev sveta 2009 v alpských lyžiarskych disciplínach vo Val d´Isére a v klasických disciplínach v Liberci ukázali progresívny vývoj v súvislosti s letnými organizačnými zmenami. Na druhej strane však predsedníctvo FIS vyjadrilo znepokojenie nad politickým zásahom, ktorý sa objavil v Liberci," uvádza sa v komuniké zo zasadnutie FIS.

Je to po prvý raz, čo sa oficiálne potvrdil politický tlak pri výmene bývalého šéfa OV Romana Kumpošta za Kateřinu Neumannovú. "Vieme o tomto komuniké, Musíme však povedať aj to, že členovia FIS nemali dostatočné informácie o tom, čo sa v organizačnom výbore naozaj stalo. Členovia FIS zastávajú názor, že práce na príprave šampionátu pokračujú progresívne a náš mandát nespochybňujú," cituje idnes.cz hovorcu OV Zdeňka Soudného.

Členovia bývalého OV okolo Romana Kumpošta sa tak dočkali prvej morálnej satisfakcie. "Samozrejme, že pre mňa a mojich bývalých spolupracovníkov sú už majstrovstvá sveta preč, ale toto vyjadrenie FIS je prvým dôležitým signálom, ktorý, dúfam, spustí očistný proces aj v ďalších inštitúciách," nechal sa počuť Roman Kumpošt.


Súvisiace články