Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Fiodorov môže za nebezpečnú jazdu zaplatiť až trojmesačným väzením

TASR|25. sep 2001 o 13:54

Detroit 25. septembra (TASR) - Ruský hokejista Detroitu Red Wings Sergej Fiodorov sa bude musieť pred súdom zodpovedať za nebezpečnú jazdu a bude čeliť ...

Detroit 25. septembra (TASR) - Ruský hokejista Detroitu Red Wings Sergej Fiodorov sa bude musieť pred súdom zodpovedať za nebezpečnú jazdu a bude čeliť hrozbe až trojmesačného väzenia.

Útočníka červených krídel v nedeľu v skorých ranných hodinách zastavila polícia v uliciach Royal Oak po tom, čo Fiodorov na svojom BMW prešiel jednu z križovatiek na červenú a navyše nepovolenou rýchlosťou. Po odstavení policajnou hliadkou 31-ročný hráč neobstál v teste triezvosti a na policajnej stanici sa podrobil aj dychovej skúške, ktorá určila prítomnosť 0,9 promile alkoholu v krvi hokejistu. Nedovolená hranica je v štáte Michigan od 1,0 promile.

Fiodorov zaplatil kauciu 100 dolárov a opustil policajnú stanicu, no najneskôr do 3. októbra ho čaká súdne pojednávanie, ktoré ho môže potrestať až do maximálnej výšky trestu 90 dní väzenia plus ďalšie pokuty.

V policajnej zápisnici sa okrem toho Fiodorov uvádza ako slobodný, čím sa opätovne popreli špekulácie o sobáši hokejistu s ruskou tenistkou Annou Kurnikovovou.

Súvisiace články