Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Fiodorov by chcel hrať za Los Angeles

SITA|18. júl 2003 o 18:33

LOS ANGELES 18. júla (SITA) - Výraznú posilu možno získa tím NHL Los Angeles Kings. Ako informuje denník Los Angeles Times, vedenie kalifornského klubu sa snaží angažovať ruského hokejistu Sergeja Fiodorova, ktorý sa 1. júla stal voľným hráčom. Agent býva

lého centra Detroit Red Wings povedal, že Los Angeles patrí medzi tri tímy, v ktorých by najproduktívnejší hráč Red Wings v poslednej sezóne chcel pôsobiť. "L. A. je medzi nimi," potvrdil Pat Brisson. "Všetko závisí od toho, aký veľký záujem prejaví L. A. o takúto hviezdu." Vedenie Kings sa k situáciu nechcelo vyjadriť, prezident Tim Leiweke však nedávno povedal, že klub si nemôže dovoliť veľké predsezónne nákupy. Do Los Angeles sa má vrátiť taktiež bývalý útočník Detroitu, veterán Luc Robitaille, ktorého podobne ako Fiodorova zastupuje Brisson. Rozhovory sa však dopredu príliš nepohli. Brisson tvrdí, že ohľadom peňazí problém nie je, obe strany sa nevedia dohodnúť na dĺžke kontraktu. Robitaille, ktorý odohral v minulosti za Los Angeles 12 sezón, sa chce do Kings vrátiť.

O Fiodorova má stále záujem aj Detroit, ale Brisson pochybuje, že 33-ročný útočník sa chce do tímu vrátiť. "Niekedy potrebujete v živote zmenu a Sergej ju potrebuje práve teraz." Agent si myslí, že Los Angeles by malo Fiodorova angažovať, lebo práve on by mal byť tým hráčom, ktorý by pomohol tímu k postupu do play off - a nielen to - s Fiodorovom v zostave by Kings mohli pomýšľať aj na vyššie méty. "Samozrejme, jedna hviezda sama na všetko nestačí. Ale Sergej disponuje obrovským talentom, ktorý treba využiť," dokončil Brisson. Fiodorov odohral celú svoju kariéru v NHL za Red Wings. V 908 zápasoch strelil 400 gólov a pridal 554 asistencií. V uplynulej sezóne zaznamenal v 80 stretnutiach 36 gólov a 47 prihrávok. Po skončení sezóny odmietol ponuku Detroitu na 50 miliónov dolárov za päť rokov a sa stal voľným hráčom.

Los Angeles už získalo v lete slovenského obrancu Martina Štrbáka z CSKA Moskva, ktorý podpísal ročnú zmluvu s opciou, a aj jeho krajana, centra Jozefa Stümpela z Boston Bruins. Vedenie Kings predĺžilo kontrakt s kľúčovým hráčom Adamom Deadmarshom. Tvrdý útočník však vynechal takmer celý uplynulý ročník pre otras mozgu. Ďalšou posilou je skúsený krídelník Trent Klatt z Vancouver Canucks.

Súvisiace články