Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Fínski fanúšikovia v úlohe roztlieskavačiek

TASR|7. máj 2001 o 13:08

Kolín 7. mája (TASR) - Zápasy fínskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Nemecku navštevuje aj početná skupina fínskych priaznivcov, ktorí sa na každom zápase stávajú stredobodom pozornosti. Alkoholom potúžení fanúšikovia zo ...

Kolín 7. mája (TASR) - Zápasy fínskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Nemecku navštevuje aj početná skupina fínskych priaznivcov, ktorí sa na každom zápase stávajú stredobodom pozornosti. Alkoholom potúžení fanúšikovia zo Škandinávie sa pravidelne zabávajú tancom a preberajú úlohu roztlieskavačiek, ktoré sa na každom štadióne snažia udržovať divákov v nálade. Pestro poobliekaní Fíni však v kolínskej Aréne svojimi nekoordinovanými pohybmi a spevom ľahko odeté devy úplne zatienili.

x x x

Akciou s voľnými vstupenkami sa organizátori MS snažia prilákať divákov aj na menej atraktívne stretnutia. V spolupráci s denníkom Kölner Tageszeitung dokonca dali na pondelňajšie stretnutie Rakúska proti Ukrajine k dispozícii až 5000 voľných lístkov.

x x x

Napriek svojim 37 rokom patrí fínsky center Raimo Helminen k oporám svojho mužstva. V Nemecku sa predstavil už na desiatych MS v kariére (štartoval už na MS 1985 v Prahe) a nedávno si dokonca pripísal dvestý bod v reprezentačnom drese. Podľa jeho spoluhráčov sa však stále vyhýba tomu, aby v rámci jubilea pozval svojich kolegov na pohárik, pretože je veľmi sporivý.

x x x

x x x

Súvisiace články