Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Finančne sužované St. Louis prepustilo Šťastného,Demitru čakajú tvrdé časy

TASR|19. máj 2003 o 14:08

St. Louis 19. mája (TASR) - Vedenie zámorského hokejového klubu NHL St. Louis Blues prepustilo podľa denníka Post-Dispatch z pozície skauta legendu ...

St. Louis 19. mája (TASR) - Vedenie zámorského hokejového klubu NHL St. Louis Blues prepustilo podľa denníka Post-Dispatch z pozície skauta legendu slovenského hokeja Petra Šťastného. Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie sa stal obeťou úsporných opatrení zadĺženého klubu. Spoločne so Šťastným prišli o miesto ďalší desiati pracovníci Blues.

"Boli sme nútení tento krok urobiť. Snažíme sa v každom aspekte čo najviac šetriť, ale ďalšie prepúšťanie už neplánujeme," povedal prezident Blues Mark Sauer. Neuspokojivé výsledky v play off doviedli Blues druhý rok k strate 40 miliónov dolárov za sezónu. Manko sa mohlo v prípade postupu do druhého kola play off znížiť. Generálny manažér St. Louis Larry Pleau plánuje na leto ďalšie personálne zmeny. Nepriaznivá finančná situácia sa dotkne aj hráčov. Najlepšie platení hokejisti Keith Tkachuk, Doug Weight a Chris Pronger majú platné kontrakty aj na ďalšiu sezónu, ale Chris Osgood sa v prípade vôle pokračovať v St. Louis musí uspokojiť s nižším platom ako mal doteraz (4 milióny).

Tvrdé rokovania o novej zmluve čakajú aj najproduktívnejšieho slovenského hokejistu v základnej časti Pavla Demitru. Bronzový medailista z majstrovstiev sveta vo Fínsku zarobil v uplynulej sezóne 3,975.000 dolárov a mal by si výrazne polepšiť. Paradoxne posledným veľkým momentom Petra Šťastného v organizácii Blues bol jeho úspešný lobbing za účasť Demitru na MS vo Fínsku.

Súvisiace články