Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Finálová séria štartuje už dnes

Zahrá si prvé finále. M. Kovaličková zabojuje o prvé zlato. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 11. máj 2012 o 22:00

Michalovčanky si nepripúšťajú žiadne zaváhanie, o titule chcú rozhodnúť v najkratšom možnom čase. Kovaličková bude bojovať o prvý, Kudročová už o šiesty.MICHALOVCE. Dlho očakávané finále je tu! Už dnes o 17.30 hod. odštartuje finálová séria o titul majstra Slovenska v hádzanej žien medzi Iuventou Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa úvodným stretnutím v Chemkostav aréne. V michalovskom tábore drvivá väčšina hráčok už minimálne jedno zlato vo svojej vitríne má, avšak trojica Kovaličková, Geričová a Krebsová ešte žiadne. No napríklad také Kudročová a Szöllösiová budú bojovať už o šiestu zlatú medailu.

O prvý titul...

... v tomto finále sa pobije pivotka Michaela Kovaličková, rodáčka z Trstenej. „Šaľa má ambiciózne družstvo, ktoré túži po titule, avšak naša túžba je určite väčšia. Ak chceme vyhrať zlato, musíme poraziť každého súpera. Duslo má mladý a behavý tím, musíme si dávať pozor na každú hráčku. Aj v ich radoch je kvalita. Bude to moje prvé finále, môžem získať prvý titul. Moja túžba po víťazstve je preto obrovská. Chcem mať po sezóne zlatú medailu na krku. Verím, že Šaľu tromfneme výsledkom 3:0 na zápasy,“ odhodlane skonštatovala odchovankyňa trenčianskej hádzanej, ktorá sa zatiaľ môže popýšiť iba bronzovou medailou s materským HK Štart.

O druhý titul...

...bude bojovať košická odchovankyňa Lucia Tobiašová, kanonierka a zároveň kapitánka Iuventy, ktorá hráva na poste spojky. „Náš finálový súper sem určite nepríde iba na výlet, určite bude chcieť vyhrať aspoň jeden duel, čo my však v žiadnom prípade nechceme dopustiť. Chceme v čo najkratšom čase rozhodnúť sériu. Dôležité budú obrany a výkony brankárok, to podľa mňa bude rozhodovať. Vlani som získala prvý titul, na ktorý som veľmi dlho čakala. Nerada by som ostala iba ňom a čím skôr pridala k nemu ďalší,“ zdôraznila bývalá hráčka bratislavského Interu, Banskej Bystrice a nemeckého Oldenburgu.

O šiesty titul...

...sa posnaží najskúsenejšia hráčka Packovho výberu, brankárka Ingrid Kudročová, ktorá štyri prvenstvá získala práve v drese dnešného súpera Iuventy. Piaty pridala vlani v materskom drese. „Aj keď sme favoritom tejto série, nikdy netreba podceňovať súpera. Rozhodovať bude hlavne obrana a rýchle protiútoky. Rada by som bola, ak by sme vyhrali 3:0 v sérii, ale ako sa hovorí:  'Človek mieni a pán Boh mení. ' Mám vo svojej zbierke päť titulov a ťažko povedať, ktorý bol najkrajší. Každý mal niečo do seba, každý bol cenný,“ prezradila I. Kudročová, ktorá tentoraz zabojuje o druhé michalovské zlato.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.