Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Finalisti oslavovali titul dopredu

Sportnet|Publikované 9. júl 2006 o 22:00

Taliani sa vracali z dovoleniek skôr, ako očakávali. Najmä Rímania. Na námestí Circo Massimo sledovali záver 18. majstrovstiev sveta na troch maxiobrazovkách.

Najnovšia móda značky "majstrovstvá sveta 2006" s hlavným modelom - farbami štátnej zástavy - nepozná limity. V kaderníctve si dámy žiadali farbu trikolóry, v reštaurácii servírovali hosťom šalát z čerstvej zeleno-bielo-červenej zeleniny. To všetko od rána do večera prenášali všetky talianske televízne stanice.

Na hviezdne cifry sa vyšplhali sumy za posledné voľné vstupenky. Namiesto pôvodnej hodnoty šesťsto eur sa rôznymi cestami dostali do rúk futbalovo hladných fanúšikov za cenu päťtisíc.

Športový denník La Gazzetta dello Sport vyzdvihol, že za svojím veľkým idolom a priateľom Alexom Del Pierom pricestoval do Berlína slávny kanadský basketbalista Steve Nash. V náladovej kurzívke sa píše, že na každom rohu sa vyspevuje "Siamo una squadra fortissimi" (Sme mužstvo veľmi silných). Pieseň, ktorá vznikla pred šampionátom ako nenápadný singel, sa zrazu stala hitom.

Stredopoliar squadry Gattuso odkázal prostredníctvom novín, že v prípade zlatého triumfu si určite oholí bradu. Sumu 250-tisíc eur, ktorú Talianom sľúbili za prvenstvo, rozdelí medzi členov svojej rozsiahlej rodiny v Kalábrii.

Talianov povzbudzoval prezident republiky Giorgio Napolitano. Pred stretnutím vyzval hráčov: "Boli ste skvelí, ale teraz sa počíta len víťazstvo." Kapitán azúrových Fabio Cannavaro venoval hlave štátu taliansky dres s desiatkou na chrbte.

Podľa včerajšieho prieskumu denníka L'Équipe verilo hráčom okolo Zidana 87-percent Francúzov. V parížskych uliciach čakali vyše milióna oslavujúcich fanúšikov. Hlavnú triedu Champs-Elysées a jej okolie uzatvorili už dve hodiny pred zápasom. Niektoré mestá preventívne zakázali predaj alkoholu i benzínu do nádob.

Minister vnútra Nicolas Sarkozy, hoci je veľkým fanúšikom futbalu, sa vzdal nápadu ísť do Berlína. Pre istotu zostal doma. Oslavy francúzskeho víťazstva v semifinále si vyžiadali tri ľudské životy.

Futbal včera zabral prvých 11 strán nedeľníka Le Journal du Dimanche, 17 strán novín Le Parisien a dokonca 22 strán športového denníka L'Équipe. Víťazstvo tenistky Amélie Mauresmovej vo Wimbledone by normálne zaplnilo celé titulné strany, teraz sa "krčí" za futbalom. L'Équipe vyzval: "Ku hviezdam."

Redaktori športového denníka navštívili rodinu Zinedina Zidana v alžírskej dedine Taguemount. Podľa prieskumu L'Équipe 62 percent opýtaných vyhlásilo za najlepšieho hráča práve Zidana, desať Henryho a osem Ribéryho. (pf)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.