Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Finále štvorhry mužov z Eastbourne možno odohrajú vo Wimbledone

SITA|19. jún 2011 o 19:24

Finále štvorhry mužov z tenisového turnaja v Eastbourne medzi pármi Grigor Dimitrov, Andreas Seppi - Jonathan Erlich, Andy Ram sa možno uskutoční.

EASTBOURNE. Finále štvorhry mužov z tenisového turnaja v Eastbourne medzi nenasadenými pármi Grigor Dimitrov, Andreas Seppi (Bul./Tal.) - Jonathan Erlich, Andy Ram (Izr.) figuruje vo výsledkovej databáze na internetovej stránke Asociácie tenisových mužov ako zrušené, ale možno sa napokon predsa len uskutoční.

Zápas, ktorý vzhľadom na Seppiho vyťaženosť v miestnej dvojhre (získal svoj premiérový titul) a program ovplyvnený dažďom neodohrali v sobotu, by napokon mohol hostiť Wimbledon, ak budú všetci štyria hráči súhlasiť a dohoda sa udeje aj medzi vedeniami oboch turnajov a ATP. Informáciu zo zákulisia priniesli viaceré izraelské pramene.

Záver podujatia v Eastbourne sa niesol v znamení nervozity, keď Srb Janko Tipsarevič už po druhom sete finále dvojhry požadoval odklad pre zlú viditeľnosť. Poukazoval na to, že približne v rovnakom čase v utorok prerušili jeho zápas s domácim Jamesom Wardom. Neuspel však a čoskoro mal manko 0:4 (a 30:30 pri Seppiho podaní).

Vtedy sa rozpršalo a po prestávke napriek všeobecným očakávaniam prišlo pokračovanie, v ktorom Srb znížil na 3:4 bez brejku. Podľa Eurosportu vtedy funkcionári chceli ešte aspoň jeden gem.

V ôsmej hre sa Tipsarevič pošmykol a potreboval ošetrenie. Po ňom stratil servis a po úvodnom fiftíne deviateho gemu sa vzdal, keď ledva stál na nohách.

"Viem, že mám nádherný život plný lásky a šťastia. Občas však mám pocit, že sa mi dejú veci, ktoré si nezaslúžim. Odstúpenie či nie - Andreas bol dnes lepším hráčom a zaslúžil si titul," uviedol Tipsarevič prostredníctvom Twitteru.

Súvisiace články