Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Finále Stanleyho pohára bez hviezdneho Švéda Forsberga

TASR|22. máj 2001 o 11:06

Denver 22. mája (TASR) - Podľa vedenia klubu zámorskej NHL a čerstvého víťaza Západnej konferencie Colorada Avalanche sa švédsky útočník Peter Forsberg ...

Denver 22. mája (TASR) - Podľa vedenia klubu zámorskej NHL a čerstvého víťaza Západnej konferencie Colorada Avalanche sa švédsky útočník Peter Forsberg už vo finálovej sérii Stanleyho pohára proti víťazovi Východnej konferencie (New Jersey/Pittsburgh) neobjaví. Po chirurgickom zákroku roztrhnutej sleziny bude finálová séria tak bez účasti bez hviezdy NHL, ktorú odborníci považujú za najkomplexnejšieho hokejistu. A to aj napriek tomu, že sa Forsbergov stav po operácii rýchlo zlepšuje.

"Už pred operáciou mi vysvetlili, že tohtoročné finále ani v prípade postupu nášho klubu nestihnem. Po takom chirurgickom zákroku sa potrebuje telo zregenerovať, žiada si to čas, takže si myslím, že moja účasť vo finále je nepravdepodobná," povedal švédsky center, ktorý v základnej časti nazbieral do tabuľky kanadského bodovania v 73 zápasoch 89 bodov (27+62) a v jedenástich play off stretnutiach 14 bodov (4+10).

"Bezprostredne po operácii sa zdalo, že na jeho návrat v tejto sezóne nemôžeme ani pomyslieť. Dnes tvrdíme, že naše šance sú veľmi, veľmi minimálne. Do normálneho života sa už vrátil, no hrať hokej ešte nemôže," dodal na vysvetlenie tímový lekár David Mellman.

Súvisiace články