Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Finále SP v Granade aj so štyrmi Slovákmi

SITA|Publikované 9. aug 2006 o 11:06

BRATISLAVA 9. augusta (SITA) - Po 49. majstrovstvách sveta v športovej streľbe v chorvátskom Záhrebe sa definitívne uzavrel aj zoznam účastníkov 19. ročníka finále Svetového pohára, ktoré sa uskutoční ...

BRATISLAVA 9. augusta (SITA) - Po 49. majstrovstvách sveta v športovej streľbe v chorvátskom Záhrebe sa definitívne uzavrel aj zoznam účastníkov 19. ročníka finále Svetového pohára, ktoré sa uskutoční od 3. do 10. októbra v španielskej Granade. Na prestížnom podujatí, ktorým vyvrcholí aktuálna sezóna, sa predstavia - rovnako ako vlani - aj štyria slovenskí reprezentanti. Výkonmi na tohtoročných vrcholných podujatiach si štart medzi dvanásťčlennou elitou vo finálových pretekoch seriálu SP zabezpečili Jozef Gönci (už po 12. raz), Pavol Kopp (premiéra), Zuzana Štefečeková (5-krát) a Danka Barteková (3-krát). Gönci nastúpi vo vzduchovej puške, Štefečeková v trape, D. Barteková v skeete a nováčik Kopp v ľubovoľnej pištoli. Možno sa počet slovenských strelcov v Granade ešte rozrastie, keďže Erik Varga je prvým a Mário Filipovič tretím náhradníkom v disciplíne trap mužov.

Právo štartu vo finálových pretekoch Svetového pohára majú okrem obhajcov lanských prvenstiev aj medailisti z MS v Záhrebe a najúspešnejší jednotlivci z pretekov SP. Na rozdiel od minulosti, keď malo toto podujatie zvyčajne dve dejiská (zvlášť pre guľové a vzduchové, zvlášť pre brokové zbrane) sa v Granade bude súťažiť v streľbe zo všetkých zbraní.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.