Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Finále rýchlokorčuliarskej stíhačky mužov bude bez obhajcu z Kanady

(Autor: SITA/AP)
SITA|21. feb 2014 o 17:39

O najvzácnejšom kove v tejto rýchlokorčuliarskej disciplíne sa v Adler aréne rozhodne v sobotu o 15.59 h SEČ.

SOČI. Reprezentanti Kórejskej republiky a Holandska si vybojovali finálovú účasť v stíhacích pretekoch mužských družstiev v rýchlokorčuľovaní na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

Ázijčania najskôr uspeli vo štvrťfinále proti domácim Rusom a v semifinále dosiahli lepší čas ako kanadskí obhajcovia zlata z Vancouveru 2010.

"Oranjes" si najskôr poradili s Francúzmi a v boji o finále bez problémov zdolali Poliakov.

Súhrn výsledkov piatkových štvrťfinálových a semifinálových jázd v stíhacích pretekoch mužských družstiev v rýchlokorčuľovaní na zimných olympijských hrách v Soči:

Štvrťfinále:

I.: USA (Shani Davis, Brian Hansen, Jonathan Kuck) 3:46,82 min - Kanada (Mathieu Giroux, Lucas Makowski, Denny Morrison) 3:43,30 - do semifinále postúpila Kanada

II.: Kórejská republika (Ču Hjong-čun, Kim Čchol-min, Li Sung-hun) 3:40,84 - Rusko (Alexandr Rumiancev, Ivan Skobrev, Denis Juskov) 3:44,22 - do semifinále postúpila Kórejská republika

III.: Nórsko (Havard Bökko, Havard Lorentzen, Sverre Lunde Pedersen) 3:43,19 - Poľsko (Zbigniew Bródka, Konrad Niedzwiedzki, Jan Szymanski) 3:42,78 - do semifinále postúpilo Poľsko

IV.: Holandsko (Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Koen Verweij) 3:44,48 - Francúzsko (Alexis Contin, Ewen Fernandez, Benjamin Mace) 3:53,17 - do semifinále postúpilo Holandsko

Semifinále:

I.: Kórejská republika (Ču Hjong-čun, Kim Čchol-min, Li Sung-hun) 3:42,32 min - Kanada (Mathieu Giroux, Lucas Makowski, Denny Morrison) 3:45,28 - do finále postúpila Kórejská republika

II.: Holandsko (Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Koen Verweij) 3:40,79 - Poľsko (Zbigniew Bródka, Konrad Niedzwiedzki, Jan Szymanski) 3:52,08 - do finále postúpilo Holandsko

Výsledky piatkových ženských štvrťfinále na 1000 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči:

Štvrťfinále (postupujúce do semifinále):

I.: 1. Elise Christieová (V. Brit.) 1:30,606 min, 2. Park Sung-hi (Kór. rep.) 1:30,801

II.: 1. Valerie Maltaisová (Kan.) 1:29,119, 2. Jorien ter Morsová (Hol.) 1:29,119

III.: 1. Šim Suk-hi (Kór. rep.) 1:29,356, 2. Fan Kche-sin (Čína) 1:29,380

IV.: 1. Jessica Smithová (USA) 1:32,088, 2. Li Ťien-žou (Čína) 1:32,129

Súvisiace články