Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Finále - Rusko - Španielsko 1:0, Petrovovej hladký triumf

SITA|Publikované 5. jan 2007 o 10:29

PERTH 5. januára (SITA) - Po úvodnej dvojhre piatkového finále 19. ročníka tenisového Hopmanovho pohára (dotácia 1 milión AUD, tvrdý povrch v hale Burswood Dome), neoficiálnych MS miešaných družstiev ...

PERTH 5. januára (SITA) - Po úvodnej dvojhre piatkového finále 19. ročníka tenisového Hopmanovho pohára (dotácia 1 milión AUD, tvrdý povrch v hale Burswood Dome), neoficiálnych MS miešaných družstiev pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie ITF, v austrálskom Perthe vedie prvé nasadené Rusko nad dvojkou žrebu Španielskom 1:0. Naďa Petrovová, aktuálne 6. na rebríčku WTA Tour, si poradila s ďalšou debutantkou na tomto prestížnom tímovom podujatí Anabel Medinovou-Garriguesovou (27. vo svetovom renkingu) hladko 6:0, 6:4. Držiteľka piatich vlaňajších singlových titulov vyhrala úvodných sedem gemov, a hoci v druhom sete povolila 24-ročnej rodáčke z Valencie dramatizáciu rebrejkom na *3:4, napokon koncovku zvládla. Ďalší brejk zvládla v desiatom geme. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Moskvy upravila skóre vzájomných súbojov na 2:0. Petrovová, ktorá sa po štvrtkovom dueli Ruska proti Francúzsku (3:0) sťažovala na problémy s brušným svalstvom, predtým zdolala Medinovú-Garriguesovú vo februári 2005 v 1. kole v belgických Antverpách 6:4, 6:1.

Finále bude pokračovať mužskou dvojhrou medzi Dmitrijom Tursunovom (22. na rebríčku ATP Entry pre nasadzovanie) a Tommym Robredom (7. v počítačovom poradí), ktorí majú doterajšiu internú bilanciu 2:2. Všetky štyri súboje odohrali na tvrdom povrchu a naposledy v septembri 2006 v semifinále v Bombaji vyhral Tursunov 7:6 (2), 3:6, 6:1. Záver finále obstará miešaná štvorhra. Rusko ešte Hopmanov pohár nezískalo. Španielsko vyhralo druhú a štrnástu edíciu, pričom na druhom triumfe na prelome rokov 2001 a 2002 sa podieľal aj Robredo ako partner Arantxe Sanchezovej-Vicariovej.


Hopmanov pohár - finále:

RUSKO (1) - ŠPANIELSKO (2) 1:0 - po prvej dvojhre

Naďa Petrovová - Anabel Medinová-Garriguesová 6:0, 6:4


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.