Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Finále I. ligy uvidí dnes Bardejov

Ľubomír Sabol mohol nakloniť misky váh na stranu Bardejova. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 14. mar 2012 o 23:00

Len málokto očakával, keď Bemaco HC 46 Bardejov viedlo na zápasy 3:1, Šarišania nevyužijú jednu z dvoch možností na rozhodnutie o majstra 1. hokejovej ligy.

Len málokto očakával, že po dvoch domácich výhrach a jednej na ľade v Piešťanoch, keď Bemaco HC 46 Bardejov viedlo na zápasy 3:1, Šarišania nevyužijú jednu z dvoch možností na rozhodnutie o majstra 1. hokejovej ligy. Po utorňajšej prehre na súperovom ľade 5:2 o víťazovi sa rozhodne v Bardejove dnes od 17.30 hod.

BARDEJOV. Podľa trénera Jozefa Čontofalského rozhodla tretia tretina a najmä moment, keď Ľubomír Sabol mohol dostať svoje mužstvo do vedenia.

„Za stavu 2:2 bol úplne sám pred brankárom, no nedal gól. Následne 5. min. pred koncom náš hráč urobil pri striedaní hrubú taktickú chybu, išiel na trestnú lavicu, a pri oslabení sme inkasovali my tretí gól. Tu sa asi rozhodlo o zápase. Dva góly v poslednej minúte, to už bolo rozhodnuté. Domáci tentoraz mali viac šťastia. Dúfam, že v rozhodujúcom zápase vyhrá lepší a možno aj šťastnejší, a že to bude Bardejov.

Kanonierom sa nedarí

Najproduktívnejším strelcom Bardejova so vo finálovej sérii nedarí podľa predstáv. Česť zachraňuje Marcel Baláž, ktorý v treťom zápase dosiahol hetrik a celkovo k piatim gólom pridal tri asistencie. Tomáš Petruška strelil tri góly a mal štyri asistencie.

Náročnú úlohu má Ondrej Gmitter, ktorého čakajú štátnice na Právnickej fakulte v Košiciach, no priebeh finále mu nečakane skrížil plány: „Predpokladal som, že piaty zápas doma vyhráme, a tak som si dal štátnicu na 26. marca. Teraz to nie je ľahké s knihami a hokejkou. Aj sa mi začalo dariť, v Piešťanoch som prihrával Balážovi na gól, len škoda, že ďalšiu prihrávku nevyužil Sabol. No súper nabral druhý dych. Tréner pomenil päťky, dobre sa mi hralo s Piatakom a teraz to ide dobre so Sabolom, len treba dávať góly. ”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.