Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Finále Fed Cupu Belgicko - Taliansko v Charleroi

SITA|Publikované 1. aug 2006 o 09:41

LONDÝN 1. augusta (SITA) - Finále 44. ročníka tenisového Pohára federácie medzi Belgickom a Talianskom sa uskutoční v dňoch 16.-17. septembra na belgickej pôde v Charleroi. Potvrdila to Medzinárodná tenisová ...

LONDÝN 1. augusta (SITA) - Finále 44. ročníka tenisového Pohára federácie medzi Belgickom a Talianskom sa uskutoční v dňoch 16.-17. septembra na belgickej pôde v Charleroi. Potvrdila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V miestnej Spiroudome Arene s kapacitou 6200 divákov sa naposledy hral Pohár federácie v roku 2003, vtedy tam Belgičanky vo štvrťfinále v najsilnejšej zostave zdolali Slovensko 5:0 a zastavili úradujúce šampiónky na ceste za obhajobou titulu. Viacúčelová hala Spiroudome je známa z organizovania množstva športových podujatí, medzi inými aj finálových stretnutí basketbalových pohárov ako aj štartu jedného z uplynulých ročníkov Rely Paríž-Dakar.

Belgičanky by mali v septembrovom finále nastúpiť s oboma svojimi esami a bývalými svetovými jednotkami Justine Heninovou-Hardennovou a Kim Clijstersovou. Na talianskej strane by sa mali predstaviť ďalšie dve hráčky najlepšej svetovej dvadsiatky Francesca Schiavoneová a Flavia Pennettová. Belgické tenistky budú bojovať o svoj druhý fedcupový titul po roku 2001, Talianky sa vo finále predstavia vôbec po prvý raz. Vo vzájomnej bilancii vedú talianske tenistky 6:0, ale posledný súboj sa datuje ešte k roku 2002.

Hlavným rozhodcom finále bude Austrálčan Wayne McKewen, za empajrových rozhodcov určili Francúzku Sandru de Jenkenovú a Britku Alison Langovú.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.