Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Finále dvíhalo divákov zo sedadiel

Veľké florbalové finále. V prvom zápase Kométa nešťastne prehrala s Pruským, ale v druhom sa podaril menší florbalový zázrak. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 21. mar 2016 o 23:00

Séria o ženského florbalového majstra je vyrovnaná. Kométa vyhrala v nedeľu stratený zápas.

SP. NOVÁ VES. Dva dni žila Spišská Nová Ves veľkým športovým sviatkom – finálovým súbojom o majstra Slovenska vo florbale žien.

Doplatili na vlastné chyby

Spišiačky vyhrali základnú časť a tak vo finále mali výhodu domáceho prostredia. Už prvé stretnutie naznačilo, že to až také ľahké mať nebudú.

Ich súperky z Pruského majú tri vyrovnané útoky, kým zverenkyne tréner Gregu bojujú s necelými dvoma útokmi.

Prvý zápas a jeho úvod bol z oboch strán veľmi opatrný a z domácej strany až veľmi opatrný. Spišiačky dokázali otočiť skóre z 1:3 na 4:3, ale potom kruto pykali za svoje chyby a prehrali 4:7. V nedeľu to bol súboj len pre silné nervy.

„Po vlastných chybách sme Pruské dostali do vedenia. Dokázali sme na začiatku druhého polčasu otočiť stav, ale znova sme doplácali na naše individuálne chyby. Tak to bolo presne aj v druhom stretnutí,“ povedala po finálovom dvojzápase hrdinka druhého súboja Paulína Hudáková.

Hluché miesta Pruského

Nezabudnuteľná dráma so šťastným koncom pre Kométu Spišská Nová Ves bola v nedeľu. Prehrávali dokonca 1:4, aby vyrovnali, no znova prehrávali 5:7.

Dvadsaťštyri sekúnd pred koncom spišskonovoveská športová hala burácala. Paulína Hudáková strelila víťazný gól a v hektickom závere si Novovešťanky víťazstvo 8:7 ubránili.

„Vieme, že Pruské má v zápase hluché miesta. Zo začiatku sme si šetrili sily a potom sme postupne udreli. Za stavu 1:4 bolo ťažko dievčatá presvedčiť, že sme lepší a dokážeme druhý súboj vyhrať. Konečne sa aj na nás usmialo v závere športové šťastie. Nakoniec sa to podarilo a moje zverenkyne mi dali najkrajší darček k mojim narodeninám,“ šťastne skonštatoval tréner Kométy Spišská Nová Ves Jozef Grega.

Stav finálovej série je vyrovnaný 1:1. Hrá sa na tri víťazné stretnutia. Cez veľkonočné sviatky sa hrá v Pruskom.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.