Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Finále bude zo Slovenska vysielať vyše 120 krajín

SITA|Publikované 7. okt 2005 o 13:22

BRATISLAVA 7. októbra (SITA) - O finálový zápas Davisovho pohára 2005 medzi tenistami Slovenska a Chorvátska (2.-4. decembra) je obrovský záujem nielen medzi fanúšikmi oboch krajín, ale aj čo sa týka ...

BRATISLAVA 7. októbra (SITA) - O finálový zápas Davisovho pohára 2005 medzi tenistami Slovenska a Chorvátska (2.-4. decembra) je obrovský záujem nielen medzi fanúšikmi oboch krajín, ale aj čo sa týka mediálneho pokrytia vo svete. Zvuk a obraz by mal z Bratislavy putovať do vyše 120 štátov, ďalšie krajiny prejavili záujem o televízne šoty. Potvrdil to riaditeľ marketingu ITF Paul Smith. Generálny sekretár STZ Igor Moška dodal, že tieto čísla vysoko prekročili jeho osobný odhad. "Keďže finále hrajú v tomto roku relatívne malé krajiny, myslel som si, že záujem nebude taký veľký. Keď som sa však dozvedel, že naživo by to malo ísť do 123 krajín, zostal som trochu omráčený. Uvedomujem si totiž, čo všetko sa s tým spája - zodpovednosť a veľa práce. Zastávam tiež názor, že pre Slovensko to bude najväčšia propagácia vo svete od februárového summitu amerického a ruského prezidenta v Bratislave." Moška priznal, že keby bol čo len tušil, že Slovensko bude hrať v krátkom čase vo finále Davis Cupu, určite by si vlani nenechal ujsť vidieť naživo finálový súboj medzi Španielmi a Američanmi v Seville. Španieli vtedy narýchlo špeciálne zastrešili Olympijský štadión La Cartuja a s počtom divákov 26 600 divákov vytvorili jednorazový divácky rekord na tenisovom podujatí. "Spolu s pánom Páleníkom sme dostali pozvanie do Sevilly, ale nakoniec sme tam nešli. S odstupom času je to veľká škoda, lebo priamo na mieste sme tak mohli vidieť, čo všetko také veľké finále z organizačnej stránky obnáša," dodal sekretár STZ. Hoci dejisko finálového súboja stále nie je známe (malo by byť do konca budúceho týždňa), Moška už informoval o tom, že tradičný štvrtkový žreb sa uskutoční na zrejme najreprezentatívnejšom mieste v hlavnom meste SR - na Bratislavskom hrade. "Boli sa tam pozrieť aj členovia inšpekčnej komisie ITF a veľmi sa im páčilo. Je to miesto ako stvorené na takéto veľkolepé podujatie," dodal Moška.

Slováci aj Chorváti budú hrať vo finále Davisovho pohára po prvý raz. Znamená to, že na listinu víťazov najstaršej a najprestížnejšej tímovej tenisovej súťaže v decembri s určitosťou pribudne nové meno. Finálový súboj na Slovensku bude ako hlavný rozhodovať Švéd Stefan Fransson, empajrovými rozhodcami budú Francúzka Sandra de Jenkenová a Španiel Enric Molina.


Súvisiace články