Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Filigránska gólová akcia

Sportnet|Publikované 20. aug 2008 o 22:00

Víťazný gól stretnutia 3. futbalovej ligy Moldava - Sobrance padol po vtipnej akcii, ktorá sa tak často na trávnikoch nevidí.MOLDAVA. Bežala 15.

Víťazný gól stretnutia 3. futbalovej ligy Moldava - Sobrance padol po vtipnej akcii, ktorá sa tak často na trávnikoch nevidí.

MOLDAVA. Bežala 15. min. stretnutia v Moldave, keď domáci futbalisti mali výhodu autového vhadzovania.

Nenacvičovali si to

Zaužívané tradičné postavenie, keď sa útočník postaví pred obrancu a pýta si loptu, Moldavčan Roman Jurko zmenil v momente sekundy. Bleskovo sa otočil a zabehol si 3 metre za stopérov Sobraniec. Keďže z autového vhadzovania nemôže byť ofsajd, rýchlo sa zorientoval i Zoltán Balogh, ktorý šikovne prehodil obrancov hostí a kým sa tí zobudili, čo sa deje, Jurko už šprintoval sám na brankára. "Obrancovia zaspali. Zolo využil situáciu a našťastie to vyšlo. Ja som najprv zabehol za obrancu, dlho som nepremýšľal, pohotovo zareagoval, hodil dlhý out, ja som si spracoval loptu a sólo nakoniec premenil. Nešlo o nacvičený signál. V zápase sme niečo podobné ešte nikdy nezrealizovali," povedal Roman Jurko.

Góly si nechával na Bardejov

Moldavčania boli po celý čas aktívnejší, častejšie ohrozovali bránu Sobraniec. Naopak hostia pôsobili až príliš ustráchaným dojmom. Rýchlo sa zbavovali lôpt, čo bola voda na mlyn Moldavčanom. Tí mohli zvíťaziť i vyšším rozdielom. "Neviem si vysvetliť, z čoho pramenila nervozita na našich kopačkách pri zakončovaní. Šancí sme mali dosť, no nedokázali sme ich premeniť. Aj ja som mal niekoľko možností. Škoda, dúfam, že som si niečo nechal na Bardejov. Verím, že som si nevystrieľal všetok pušný prach a niečo mi padne i v sobotu a vyhráme," dodal R. Jurko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.