Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Filcovi sa zišlo mužstvo, ktoré nebude mať hviezdne maniere

TASR|23. apr 2001 o 20:50

Bratislava 23. apríla (TASR) - Kompletne nominované mužstvo slovenskej hokejovej reprezentácie sa v pondelok večer zišlo v hoteli Bratislava pred utorňajším ...

Bratislava 23. apríla (TASR) - Kompletne nominované mužstvo slovenskej hokejovej reprezentácie sa v pondelok večer zišlo v hoteli Bratislava pred utorňajším rannýnm odletom do Švédska, dejiska záverečnej prípravy na MS v Nemecku (28. apríla-13. mája). Tréner Ján Filc tesne pred spoločnou večerou zdôraznil, že nie je dôležité, koľko je v mužstve hviezd, ale to, aby tím nemal hviezdne maniere.

"Reglement MS nám dovoľuje uzatvoriť súpisku tesne pred štartom a ponechať nejaké voľné miesta. Preto to využijeme, niet sa kam ponáhľať, na druhej strane zase nebudeme príliš špekulovať a podľa vývoja v play off sa budeme snažiť súpisku čo najviac zaplniť," povedal Filc.

Do Švédska na štvrtkový posledný prípravný zápas (o 19.00 h v Gävle) odlieta aj Richard Šechný, jedna z hviezd uplynulého ročníka domácej extraligy: "Túžim po tom, aby som dokázal, že mám na to, aby som sa presadil na medzinárodnej scéne. Dúfam, že nadviažem na moje výkony z domácej súťaže."

V 23-člennej nominácii sú:

brankári: Pavol Rybár (Slovan Bratislava), Miroslav Lipovský (HK 36 Skalica), Rastislav Staňa (Richmond - ECHL)

obrancovia: Ľubomír Sekeráš (Minnesota Wild), Branislav Mezei (New York Islanders), Zdeno Chára (New York Islanders), Richard Pavlikovský (HC Femax Havířov), Martin Štrbák (HC Slovnaft Viva Vsetín), Richard Lintner (Nashville Predators), Ivan Droppa (EG Düsseldorf)

útočníci: Zdeno Cíger (Slovan Bratislava), Miroslav Hlinka (HC Becherovka Karlovy Vary), Richard Zedník (Montreal Canadiens), Marián Gáborík (Minnesota Wild), Peter Pucher (HC Excalibur Znojemští Orly), Róbert Petrovický (MoDo), Radovan Somík (HC Continental Zlín), Richard Šechný (HKM Zvolen), Ján Pardavý (HC Slovnaft Viva Vsetín), Marián Hossa (Ottawa Senators), Ladislav Nagy (Phoenix Coyotes), Vladimír Országh (Djurgaarden IF), Andrej Nedorost (Keramika Plzeň)

Súvisiace články