Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Figo: Eusébio bol blízko, vždy pripravený pomôcť

Najlepší Portugalčania. Legendárny futbalista Eusébio s hviezdou súčasnosti Cristianom Ronaldom. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 5. jan 2014 o 14:27

Futbalové aj politické osobnosti reagujú na smrť futbalovej legendy.

LISABON. Reakcie na úmrtie futbalovej legendy Eusébia da Silvu Ferreiru vo veku 71 rokov:

Sepp Blatter (prezident FIFA): "Futbal stratil legendu. Miesto medzi velikánmi mu však nikto nikdy nevezme. Bol významným ambasádorom FIFA a bude nám veľmi chýbať. Odpočívaj v pokoji, Čierny panter."

Luis Figo (bývalý portugalský reprezentant): "Kráľ! Je to veľká strata pre všetkých! Najväčšia! Jeho smrť je obrovskou stratou... pre všetko, čo globálne predstavoval. Bol blízko všetkým reprezentantom, vždy pripravený pomôcť. Necháva za sebou veľké prázdno."

José Manuel Barroso (portugalský prezident Európskej komisie): "Je to smutný deň pre portugalský futbal. Ponúkam úprimnú sústrasť jeho smútiacej rodine a všetkým Portugalčanom."

Armando Gebuza (prezident Mozambiku): "Eusébio prispel k bohatej histórii Mozambiku a občas sem stále zavítal. V našej krajine bol vždy veľkou a rešpektovanou osobnosťou."

Antonio Simoes (bývalý spoluhráč Eusébia): "Vedel som, že sa necíti dobre. Ukázal mimoriadnu vnútornú silu. Zažil mnoho zaujímavých príbehov a s radosťou ich vždy rozprával."

Pedro Passos Coelho (portugalský premiér): "Bol to futbalový génius, príklad pokory, vynikajúci športovec a veľkorysý muž. Pre všetkých fanúšikov bol príkladom profesionality, odhodlania a obetavosti."

Cristiano Ronaldo (súčasný kapitán portugalskej reprezentácie): "Navždy večný Eusébio, odpočívaj v pokoji."

José Mourinho (portugalský tréner FC Chelsea): "Eusébio bol veľkou postavou celého Portugalska, šľachtic z našej krajiny. Myslím si, že v našich srdciach zostane nesmrteľný. Bol dôležitým v rozvoji futbalu. Ak by sme jeho dobu porovnali so súčasnosťou, bol by medzi najlepšími."

Greg Dyke (šéf anglickej Futbalovej asociácie): "Každá generácia má skvelého futbalistu. Eusébio bol prvotriedny hráč, ktorý strelil veľa gólov. Mal prirodzený talent, aký nemá drvivá väčšina futbalistov. Bol Lionelom Messim či Cristianom Ronaldom jeho čias."

Michel Platini (prezident UEFA): "Eusébio bol na ihrisku skutočnou legendou, či už v drese Benficy Lisabon alebo portugalského národného tímu. Ale aj mimo trávnikov bol pravým vyslancom portugalského futbalu na medzinárodnej scéne. Bol viac ako futbalista. Dobrý muž, ktorý bude chýbať."

Franz Beckenbauer (bývalý hráč Nemecka a Bayernu Mníchov): "Odišiel jeden z najlepších futbalistov vôbec. Môj priateľ Eusébio umrel minulú noc. Moje myšlienky sú s jeho rodinou."

Stanovisko klubu Benfica Lisabon: "Navždy si budeme pamätať na jeho talent. Je príkladom obrovského charakteru, ktorý určil smerovanie portugalského futbalu a etabloval ho v celosvetovom meradle. Eusébio zasvätil celý svoj život futbalu a Benfica bola jeho domovom. Urobil z neho viac ako klub, bol to domov a rodina. Jeho pamiatka zostane vždy medzi nami."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.