Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

FIGC obvinil talianskych hráčov a kluby z manipulovania s výsledkami

TASR|10. aug 2004 o 13:57

Miláno 10. augusta (TASR) - Žalobca Talianskej futbalovej federácie (FIGC) obvinil 15 hráčov v súvislosti so škandálom manipulovania s výsledkami, vrátane ...

Miláno 10. augusta (TASR) - Žalobca Talianskej futbalovej federácie (FIGC) obvinil 15 hráčov v súvislosti so škandálom manipulovania s výsledkami, vrátane 12 klubov a niekoľkých ich trénerov. Oznámil to denník La Gazzetta dello Sport v utorok.

Štátni zástupcovia ešte v máji začali vyšetrovanie nezákonného tipovacieho plánovania zápasov Serie A, Serie B a ďalších menších divízií. Vyšetrovanie bolo súčasťou väčšieho záťahu na Comorru, neapolskú mafiu.

FIGC tak nasledoval neapolských prokurátorov a koncom mája začal vypočúvať hráčov, trénerov a prezidentov, vrátane niektorých zo Serie A ako Chievo Verona, Siena, Ancona a Modena. Posledné dva preradil do Serie B.

Ako sa ukázalo, niektorí hráči a funkcionári si podozrivo veľa telefonovali pred zápasmi, ktoré mali hrať ich tímy. Vyšetrovatelia objavili aj kódovaný jazyk na označenie údajne manipulovaných zápasov - stred na remízu, prvý na výhru domáceho tímu a predmestie na výhru na ihrisku súpera.

Prokurátor Emidio Frascione stanovil začiatok súdneho pojednávania na 18. augusta v Miláne. Obvinení hráči z nešportového správania a stávkovania, ktoré majú futbalisti zakázané, môžu byť suspendovaní až na tri roky. Usvedčeným klubom môžu odňať body alebo môžu ich preradiť do nižších divízií.

Liga profesionálnych klubov sa rozhodla odložiť začiatok sezóny Serie B o dva týždne na 12. septembra, v ktorý deň sa začne Seria A.

Súvisiace články