Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

FIFA zriadila stránku na zbieranie protikorupčných podnetov

Michael Garcia (Autor: TASR)
SITA|6. feb 2013 o 19:44

Web funguje v štyroch jazykoch - angličtine, nemčine, španielčine a francúzštine.

ZÜRICH. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) spustila dlhodobo avizovanú internetovú stránku, na ktorej budú môcť informátori hlásiť podozrenia z korupcie a machinácií.

Na adrese https://www.bkms-system.net/FIFA sa verejnosť môže spojiť priamo s prokurátorom pre etické záležitosti Michaelom Garciom. Amerického právnika poverili v júli 2012 vedením príslušnej komisie FIFA a pre agentúru The Associated Press teraz povedal, že jeho podporný tím bude zbierať podnety bez prípadného filtrovania samotnou FIFA. Nezávislým administrátorom je spoločnosť Business Keeper.

Web funguje v štyroch jazykoch - angličtine, nemčine, španielčine a francúzštine. Podľa FIFA je tento projekt súčasťou rozsiahlych reforiem, ktorých cieľom je zaistiť čistotu futbalového prostredia.

Ako je známe, Európsky policajný úrad (Europol) rozbil pred niekoľkými dňami sieť, ktorá údajne má na svedomí 380 futbalových zápasov s ovplyvnenými výsledkami. Členovia z kartelu so singapurským sídlom sa podľa zverejnených údajov nebáli ani stretnutí Ligy majstrov a kvalifikácie majstrovstiev sveta, najviac manipulácií zosnovali v najvyšších súťažiach v Turecku, Nemecku a Švajčiarsku.

Súvisiace články