Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

FIFA zamietla odvolanie Kostariky proti zápasu v USA

(Autor: TASR/AP)
SITA|26. mar 2013 o 16:36

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zamietla žiadosť Kostarickej futbalovej federácie (FCF), aby nariadila opakovanie zápasu ich reprezentácie v kvalifikácii regionálnej zóny CONCACAF o postup na MS 2014 proti Američanom.

ZÜRICH. Podľa Kostaričanov sa hral piatkový duel v Commerce City v Denveri vzhľadom na sneženie v neregulárnych podmienkach a mali ho odložiť. Salvadorský hlavný rozhodca Joel Aguilar v 55. min súboj prerušil, ale napokon nechal oba tímy pokračovať. Jediný gól strelil v 16. min Clint Dempsey.

FIFA sťažnosť zamietla, keďže kapitán Kostariky Bryan Ruiz sa počas duelu na podmienky hlavnému rozhodcovi nesťažoval.

FIFA sa v odôvodnení rozhodnutia odvoláva na reglement kvalifikácie o postup na MS, podľa ktorého v prípade nehrateľnej plochy musí podať kapitán tímu v prítomnosti kapitána súpera protest hlavnému rozhodcovi. "Výsledok zápasu z 22. marca ostáva v platnosti a je definitívne potvrdený," píše medzinárodná federácia.

Kostarické médiá už počas víkendu ostro kritizovali zelenú pre zápas v bielej scenérii. "Nehorázne! Prinútili nás hrať v pravekých podmienkach. Bol to jediný spôsob, akým Američania mohli zvíťaziť: keď nás zmrazia," hlásia noviny Al Día.

Kouč Kostaričanov Jorge Luis Pinto pre periodikum Extra označil rozhodnutie nechať odohrať duel za hanebné pre futbal, fair play, FIFA, fanúšikov aj hráčov. Manažér Rodolfo Villalobos vyrukoval s ponosou, že na niektorých miestach ihriska bolo viac ako 10 cm snehovej pokrývky.

Súvisiace články