Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

FIFA sa nebude Viazankom zaoberať

Sportnet|Publikované 17. sep 2007 o 22:00

Kauzu okolo futbalistu musí rozlúsknuť SFZ. Už niekoľko týždňov sa mu to však úspešne nedarí...KOŠICE. Prípad Miroslava Viazanka je vďaka

Kauzu okolo futbalistu musí rozlúsknuť SFZ. Už niekoľko týždňov sa mu to však úspešne nedarí...

KOŠICE. Prípad Miroslava Viazanka je vďaka nečinnostiam komisíí SFZ známy už na celom futbalovom svete. Právnik JUDr. Jaroslav Čollák, ktorý zastupuje hráča, dal totiž podnet na FIFA.

Rozhodnutie na SFZ

"Bolo v nej stanovisko, že FIFA, žiaľ, nemôže zasahovať do tohto sporu, lebo v celom prípade chýba medzinárodný prvok. Ak by išlo o spor medzi dvoma klubmi dvoch rôznych federácií, vtedy by sa mohla FIFA do prípadu zaangažovať. Keďže kauza Viazanko je v rámci jedného zväzu, FIFA nemôže zasahovať do tohto sporu a všetko tak zostáva na rozhodnutí SFZ. Odpísali mi, že môj podnet vracajú na SFZ s tým, aby v tejto veci rozhodol," vysvetlil JUDr. J. Čollák. V odpovedi nebola žiadna zmienka o tom, že FIFA bude prípad sledovať a bude dozerať, aby sa proces urýchlil. Žiaden zdvihnutý prst. Aj ste trochu sklamaný? Mali ste väčšie očakávania? "Nejde mi o to, či FIFA do prípadu zasiahne. Skôr som chcel SFZ nabudiť k tomu, aby sa veci hýbali. Aby prípad nezostal v takej neutrálnej polohe ako doteraz. Disciplinárka už pred piatimi týždňami začala disciplinárne konanie a doteraz nerozhodla o tom, že Prešov podal už druhýkrát žalobu na civilný súd. Neviem, na čo čaká, keď má všetky podklady. V úradnych správach nebola ani zmienka, ako prípad rieši. V tejto veci chcem napísať list na disciplinárnu komisiu, lebo súčasný stav hraničí s plnením funkcie DK vo vzťahu ku svojmu členovi. V podstate nič sa nerieši." Celá vec je na rozhodcovskom súde. "Odtiaľ nám prišla odpoveď. My sme vybrali jedného rozhodcu, jedného by mal oznámiť i Prešov a obaja si vyberú tretieho rozhodcu."

Prestupové obdobie sa už skončilo

Prestupové obdobie sa však už skončilo a najbližšie bude trvať od 1. januára do 14. februára. "Podľa mňa by sa mal rešpektovať stav, že pôvodne mal prestúpiť k 1. augustu. Všetko podklady boli k tomuto dátumu a ten by mal byť zachovaný. Aj na rozhodcovský súd SFZ sme dali návrh, aby predbežným opatrením bolo uložené matrike, že musí zmluvu zaregistrovať, aby hráč mohol hrať. Musíme počkať, ako rozhodne rozhodcovský súd." Boli ste v kontakte s prezidentom SFZ Františkom Laurincom? "Nekontaktoval ma ani prezident, hoci dostal osobný list, ani generálny sekretár. Ani náznak toho, že dozrú na celý prípad, aby sa čím skôr uzavrel. Nič," neskrýval menšie rozčarovanie J. Čollák.

TOMÁŠ PETRO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.