Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

FIFA nedá klubom finančnú kompenzáciu za účasť hráčov na MS 2022

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 25. feb 2015 o 11:46

Špeciálna pracovná skupina FIFA pre určenie termínu MS 2022 v utorok navrhla odohratie skráteného turnaja na prelome novembra a decembra.

DAUHA. Kluby nedostanú od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) žiadnu finančnú kompenzáciu za to, že počas rozbehnutej sezóny pustia hráčov na majstrovstvá sveta 2022 do Kataru.

V stredu to oznámil generálny sekretár FIFA Jerome Valcke.

"Kompenzácie nebudú. Nerobíme nič, čím by sme likvidovali futbal. Máme sedem rokov na to, aby sa futbalový svet pripravil na reorganizáciu. Nemám pocit, že by sme sa mali klubom za niečo ospravedlňovať. Prečo by sme to mali robiť?" uviedol Valcke.

Špeciálna pracovná skupina FIFA pre určenie termínu MS 2022 v utorok navrhla odohratie skráteného turnaja na prelome novembra a decembra.

Odporúčanie predloží výkonnému výboru FIFA, ktorý by mal definitívny verdikt oznámiť 20. marca vo švajčiarskom Zürichu.

Zimný termín MS by spôsobil narušenie chodu klubových súťaží, najmä tých špičkových v Európe.

Predseda Európskej asociácie klubov (ECA) Karl-Heinz Rummenigge sa nechal počuť, že európske kluby budú od FIFA žiadať finančnú kompenzáciu, no Valcke ju o deň neskôr po zasadnutí v Dauhe vylúčil.

Generálny sekretár FIFA ďalej prezradil, že šampionát by sa mal namiesto navrhnutých 32 dní odohrať v priebehu 28 dní.

Podľa Valckeho by si väčšina konfederácií vrátane Európskej futbalovej únie (UEFA) želala odohrať finálový duel MS 2022 23. decembra.

Informáciu priniesli agentúry Reuters a DPA.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.