Fialková ľutuje beh. Predstihla ju aj súperka s trestným kolom

Paulína Fialková.
Paulína Fialková. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|21. dec 2018 o 19:42

Slovenka skončila v šprinte tretia.

NOVÉ MESTO NA MORAVE, BRATISLAVA. Slovenská biatlonistka Paulína Fialková si vybojovala už tretie pódiové umiestnenie v tejto sezóne Svetového pohára.

V šprinte na 7,5 kilometra v Novom Meste na Morave trafila v hustom snežení všetkých desať terčov a skončila tretia.

Nové Mesto na Morave 2018 - Šprint žien (Fialková): Pozrite si najlepšie momentky: fotogaléria

21.12.2018

Za víťaznou Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou zaostala len o 6,2 sekundy.

Druhá skončila Nemka Laura Dahlmeierová, ktorá po zdravotných problémoch absolvovala prvé preteky v sezóne.

Napriek jednej chybe na strelnici bola o 1,7 sekundy rýchlejšia než Slovenka.

Celkovo je už druhá

„Nie som úplne spokojná. Mala som čistú streľbu, ale nestačilo to a opäť je niekto tesne predo mnou,“ reagovala Fialková pre RTVS.

„Boli náročné podmienky, robila som, čo som mohla. Na strelnici som cítila veľký tlak, ale zvládla som to,“ doplnila 26-ročná biatlonistka.

„Streľbu zvládla perfektne, je to skvelý výsledok. Hádam jej forma vydrží až do nedele,“ chválila ju trénerka Anna Murínová.

• 3. miesto v šprinte

Paulína Fialková predvádza v úvode sezóny vynikajúce výkony. Vo Svetovom pohári absolvovala šesť individuálnych pretekov a neskončila v nich horšie ako siedma.

V piatok zdolala obe dosiaľ najlepšie biatlonistky tejto sezóny - Talianku Dorotheu Wiererovú (9. miesto) a Fínku KaisuMäkäräinenovú(58. miesto).

V priebežnom hodnotení Svetového pohára sa Fialková posunula už na druhú priečku, predstihla práveMäkäräinenovú.

„Už patrí medzi elitu,“ pochválila sestru Ivona Fialková, ktorá skončila v šprinte na 49. mieste.

Má ešte dva pokusy

Paulína Fialková aj šiesty raz v tejto sezóne zdolala v individuálnych pretekoch slávnejšiu krajanku Anastasiu Kuzminovú. Tá netrafila dva terče a napriek rýchlemu behu sa dokázala posunúť už iba na jedenáste miesto.

„Zase som spravila dve chyby na strelnici, veľmi ma mrzia. Potešil ma bežecký čas, ale v biatlone treba aj dobre strieľať a to mi dnes nevyšlo,“ reagovala Kuzminová pre RTVS.

Paulína Fialková sa zlepšila v behu aj na strelnici. V šiestich individuálnych pretekoch tejto sezóny netrafila iba šesť terčov. Naopak, presných rán mala 84.

Napriek tomu stále čaká na svoje prvé víťazstvo v kariére. Vo Svetovom pohári bola dvakrát druhá a dvakrát tretia.

Na Morave bude mať v cez víkend ešte dve príležitosti – v sobotu ju čakajú stíhacie preteky (17.00) a v nedeľu preteky s hromadným štartom (14.30).

„Budem sa snažiť aj v ďalších pretekoch,“ sľubuje.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Fialková ľutuje beh. Predstihla ju aj súperka s trestným kolom