Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Fetisov trénerom zbornej na ZOH 2002

Sportnet|21. aug 2001 o 07:07

MOSKVA - Hokejového kapitána ruskej zbornej i legendárnej päťky Viačeslava Fetisova vymenovali za hlavného trénera ruského tímu na ZOH 2002 v Salt Lake City. Fetisov, ktorý na poste trénera nahradil prepusteného kormidelníka Borisa Michajlova, bude naďale

j zastávať aj funkciu generálneho manažéra ruského olympijského tímu. „Chcel by som dnes oznámiť, že Viačeslav Fetisov bude hlavným trénerom i generálnym manažérom olympijského tímu Ruska na ZOH 2002 v Salt Lake City,“ uviedol na tlačovej besede šéf Ruského olympijského výboru.

Fetisov, ktorý doviedol tím bývalého Sovietskeho zväzu k dvom olympijským víťazstvám a siedmim svetovým titulom v 70. a 80. rokoch, nahradí Michajlova, ktorý nedostal dôveru po neúspechu na MS. Na šampionáte v Nemecku skončilo Rusko až na 6. mieste, a tak dostal dôveru 43-ročný Fetisov.

Po vynikajúcej kariére v Európe stihol Fetisov v rokoch 1997 a 1998 získať aj prestížny Stanleyho pohár v zámorskej NHL s tímom Detroit Red Wings. Zámorskú kariéru ukončil v nasledujúcej sezóne, v NHL pokračoval v úlohe asistenta trénera v tíme New Jersey Devils.

(tasr)

Súvisiace články