Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ferrero vyhral za 6 minút a musel si ešte zatrénovať

SITA|Publikované 15. jan 2007 o 13:37

MELBOURNE 15. januára (SITA) - Španielsky tenista Juan Carlos Ferrero zažil v pondelok na Australian Open v Melbourne najkratší zápas svojej grandslamovej kariéry. Jeho duel s Čechom Janom Hájekom trval ...

MELBOURNE 15. januára (SITA) - Španielsky tenista Juan Carlos Ferrero zažil v pondelok na Australian Open v Melbourne najkratší zápas svojej grandslamovej kariéry. Jeho duel s Čechom Janom Hájekom trval len šesť minút. Bývalá svetová jednotka a víťaz Roland Garros 2003 vyhrala prvé tri gemy a potom Hájek zápas pre žalúdočnú nevoľnosť skrečoval. "Neviem, čo je lepšie: postúpiť takto skoro bez boja alebo zohrať tri-štyri sety a nájsť aspoň nejaký herný rytmus," komentoval 26-ročný Španiel a ponáhľal sa na tréningové kurty, aby dohnal to, čo počas prvého turnajového stretnutia nestihol. Ferrero tiež konštatoval, že toto bol jeho najrýchlejší zápas odvtedy, čo v roku 1999 zažil svoj debut na US Open. "Bol som veľmi slabý. Možno by som ten zápas nejako odohral, ale asi skôr len odchodil a to by nebolo fér voči divákom," cituje idnes.cz 23-ročného melbournského debutanta Hájeka, ktorý k svojmu zdravotnému stavu ešte dodal: "Problémy sa začali už deň pred zápasom. V noci som sa zobudil so zvýšenou teplotou a nevoľnosťou a do rána som niekoľkokrát zvracal."

Úvodný deň Australian Open priniedol ešte jeden skorý skreč. Súboj Švéda Joachima Johanssona so Španielom Guillermom Garciom-Lopezom ukončili po 43 minútach za stavu 1:1 na gemy. Osemfinalista spred dvoch rokov Johansson nemohol pokračovať pre boľavé pľuzgiere na nohe.


Súvisiace články